"Кров новин - новини крові" (Житомир, 20.10)

"Кров новин - новини крові" (Житомир, 20.10)

Запрошуємо представників медичних установ, органів влади, ЗМІ, неурядових організацій, активістів та волонтерів донорського руху взяти участь у брифінгу проекту «Кров новин – новини крові» щодо результатів медіа-моніторингу на предмет того, як житомирські ЗМІ упродовж останнього року висвітлювали тематику донорства крові, а також у круглому столі з елементами тренінгу - «Служба крові в Україні: реалії і картинка у ЗМІ».

Початок:
20 жовтня 2016 р. 0:00

Закінчення:
20 жовтня 2016 р. 18:00

Місце проведення:
Житомирський обласний центр крові

Деталі:

9.00 – 10.30 “Правда і міфи про донорство крові». Показова донація в режимі реального часу + брифінг для журналістів.

Житомирські волонтери ФБ "АрТерапія" здаватимуть кров на користь відділення онкогематології Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні.

Журналісти зможуть відстежити, сфотографувати або зняти всі етапи цього процесу на камеру, на будь-якому етапі поставити запитання донорам і медикам.

Хто може і хто не може бути донором крові? Чого не можна робити упродовж трьох днів до запланованої донації? Чи можна їсти в день донації? Скільки кабінетів слід обійти, щоб здати кров? Чи платять донорам? Що робити, якщо ви прийшли здати кров, а вам відмовили в цьому праві? Чому важливо здавати кров не імпульсивно, а регулярно? Як сталося так, що донорської крові бракує і водночас її виливають? Що дорожче: заготовити кров чи утилізувати?

Учасники брифінгу: Вадим Стефанович, завідувач донорського відділу Житомирського обласного центру крові Юлія Новобранець, координаторка проектів ВМГО «Асоціація молодих донорів України» Олександр Чекмишев, голова Комітету «Рівність можливостей», керівник моніторингових проектів Асоціації «Спільний простір», викладач, доктор наук із соціальних комунікацій Леся Ярошенко, керівник проекту «Кров новин – новини крові», кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

10:00 – 13.00 «Служба крові в Україні: реалії і картинка у ЗМІ»: круглий стіл з елементами тренінгу для представників медичних установ, органів влади, ЗМІ, неурядових організацій.

Разом із київськими медіа-експертами та житомирськими фахівцями сфери охорони здоров’я учасники проаналізують сюжети житомирських телеканалів та інших ЗМІ про донорство крові, опубліковані впродовж останнього року. Дізнаються, чи відповідають ці сюжети журналістським професійним та етичним стандартам. Які теми у сфері донорства висвітлюють, а які замовчують житомирські, львівські, харківські та кіровоградські мас-медіа? Чому тема донорства крові нині – одна з найактуальніших для журналістів? Чим Житомирський обласний центр крові відрізняється від усіх інших в Україні? Що заважає Україні побудувати сучасну службу крові? Як журналісти можуть рятувати життя, просто виконуючи свої професійні обов’язки? Також організатори поділяться конкретними професійними приймами та навичками, зокрема з «олюднення» матеріалів та уникнення «кадрів-канібалів».

Організатори: Асоціація «Спільний простір», ВМГО «Асоціація молодих донорів України».

Контактна особа: Новобранець Юлія, координаторка проектів ВМГО «Асоціація молодих донорів України», 093 705 24 69, krov.ua.zt@gmail.com

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей: