Вінницький центр служби крові розпочав працювати по суботах

Починаючи з січня, вінничани можуть здати кров по суботах.

5 лютого 2020 року, 17:29

Починаючи з січня, вінничани можуть здати кров та врятувати чиїсь життя, ще й по суботах. КНП «Вінницький обласний центр служби крові» підлаштувався під потреби донорів, адже більшість з них по буднях працюють або навчаються, та розпочав забір кожну другу та четерту суботу місяця з 9.00 до 14.00 (вул Пирогова, 48). В будні дні центр служби крові працює з 8:00 до 14:30.

За офіційною статистикою, серед українців сьогодні лише пів мільйона донорів, в той час, як потреба в тричі більша. Вінницький центр служби крові потребує людей, які готові здати свою кров та врятувати цим життя інших, навіть незнайомих їм вінничан. Адже у критичних ситуаціях від наявності необхідних компонентів донорської крові залежить дуже багато.

Потреба у різних групах крові постійно змінюється. Робити запас певних компонентів на кілька місяців медичні працівники не можуть через короткий термін зберігання компонентів крові. Дізнатись, яку саме групу потребують зараз, можна зайшовши на сторінку Вінницького обласного центру служби крові у фейсбуці, де інформація постійно оновлюється.

Начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Наталія Авраменко розповіла, що для того, щоб бути донором крові, потрібно досягти повноліття, важити більше 50 кілограм. За 48 годин до здачі крові не вживати алкоголю. За 72 години до здачі крові не приймати лікарські засоби. Не вживати молочні продукти та жирну їжу за добу до здачі крові. Легко поснідати та випити півлітра води або чаю. При собі потрібно мати посвідчення особи.

Джерело: Вінницька міська рада

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.