ДонорUA, БФ "Пацієнти України" та Українська Біржа Благодійності запустили проєкт "Разом лікарям"

ДонорUA, БФ "Пацієнти України" та Українська Біржа Благодійності запустили проєкт "Разом лікарям"

В рамках проєкту, українські зірки, лідери громадськості та діячі культури, стануть фандрейзерами для лікарень в трьох областях України. Вони поширюватимуть інформацію про потреби конкретного медичного закладу та допоможуть небайдужим українцям зробити свій внесок у подолання пандемії COVID-19 в країні.

15 квітня 2020 року, 16:32

Українські благодійні і громадські організації об’єднались для допомоги медикам у боротьбі з коронавірусом.

alt text

ДонорUA, спільно з благодійним фондом “Пацієнти України” та Українською біржею благодійності” запускають проект “Разом лікарям”. В рамках проєкту, українські зірки, лідери громадськості та діячі культури, стануть фандрейзерами для лікарень в трьох областях України. Вони поширюватимуть інформацію про потреби конкретного медичного закладу та допоможуть небайдужим українцям зробити свій внесок у подолання пандемії COVID-19 в країні.

“Ми об’єднуємось з важливою метою — покрити потреби лікарів в засобах індивідуального захисту” - команда ДонорUA.

Чому ми вирішили сконцентруватися на захисті лікарів?

Вони першими беруть на себе удар у боротьбі з коронавірусом, тримають основне навантаження та саме від них залежить лікування тисяч пацієнтів. Зараз ми бачимо, що медики по всій країні не забезпечені засобами індивідуального захисту (ЗІЗ). Без них лікарі, медсестри та медперсонал не зможуть врятувати життя тих, хто хворіє на COVID-19 та не наражати себе на небезпеку.

“Як тільки в Україні почали з’являтися перші повідомлення про підтверджені випадки COVID-19, а в ЗМІ інформація про тотальну не готовність українських лікарень і лікарів до пандемії — ми зрозуміли, що не можемо стояти осторонь і бездіяти. Наш пріоритет — забезпечити лікарів базовими засобами індивідуального захисту. Ми вже зібрали більше 2,6 млн гривень на захист лікарів. І дуже раді, що до нашої ініціативи додаються нові партнери, які посилюють нас”,- говорить виконавчий директор Благодійного фонду “Пацієнти України” Інна Іваненко.

Що потрібно лікарям? Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), медики, які працюють з зараженим на коронавірус, мають бути одягнені в захисний одяг і взуття, медичну маску (респіратор), рукавички і окуляри. А сьогодні в багатьох українських лікарнях закупівля самих лише масок для персоналу перетворюється на спецзавдання.

“Наша спільна мета – проста й досяжна. Об’єднавшись, ми здатні разом допомогти лікарям в усіх куточках України якісно та безпечно лікувати пацієнтів інфікованих коронавірусом. Захист лікарів – зараз головний пріоритет. Без лікарів навіть найсучасніше обладнання не нестиме жодної користі. Адже, лікарі - це не гвинтик у апаратурі, їх не можна замінити. Тож допоможемо разом подолати епідемію COVID-19 та підготувати українські лікарні до будь-якого розвитку подій. Тільки разом ми можемо вистояти у боротьбі за життя кожного українця” - Ірина Гуцал, директорка МБФ “Українська Біржа Благодійності”.

Для реалізації проєкту “Разом лікарям” обрано три області України: Луганську, Івано-Франківську та Херсонську. В цих областях зараз зафіксована відносно невелика кількість випадків зараження коронавірусом, але медикам вже не вистачає ЗІЗ. Важливо захистити медиків до того, як пандемія досягне свого піку в цих областях.

Логіка проекту проста, а ролі організацій-засновниць розподілені відповідно до їх сильних сторін.

  • БФ “Пацієнти України” організовує збір реальних потреб з лікарень, закупівлю та логістику закуплених ЗІЗ.
  • ДонорUA технічно забезпечує висвітлення потреби на своїй платформі, а також — комунікацію з партнерами, артистами та лідерами думок, які допомагатимуть привернути увагу громадськості до проекту.
  • УББ відповідає за прозорий збір коштів та доступ до фінансової звітності.

Під час першого етапу проекту, планується зібрати 288 350 грн, для потреб лікарні КНП "Лисичанська багатопрофільна лікарня" у місті Лисичанську, Луганської області. Протягом тижня українські артисти будуть проводити онлайн-концерти на платформі Artist.Gives на підтримку цієї лікарні. Всі кошти, зібрані під час концертів, будуть витрачені на закупівлю засобів захисту для персоналу вказаної лікарні.

Карантин змусив нас дистанціюватись фізично, але це не привід ставати байдужими до тих, хто потребує нашої допомоги.

Українці мають об’єднуватись задля спільного подолання кризи. Долучайтесь до онлайн-концертів, слідкуйте за соціальними мережами організаторів та підтримуйте проєкт “Разом лікарям. Лисичанськ” на сайті УББ.

Захистимо разом тих, хто щодня захищає наше здоров’я!

Про Українську Біржу Благодійності Українська Біржа Благодійності (ubb.org.ua) – перша та найбільша в Україні фандрайзингова платформа онлайн-благодійності, ефективний та сучасний інструмент для залучення коштів на різноманітні благодійні та соціальні проекти. За девять років роботи платформа залучила на благодійність понад 287 млн грн та підтримала майже 6 тисяч проектів.

Про БФ «Пацієнти України» Благодійний фонд «Пацієнти України» вже 9 років допомагає отримати доступ до безкоштовного, державного лікування українським пацієнтам. Фонд опікується проблемами пацієнтів, що хворіють на рак, гемофілію, вірусні гепатити, рідкісні хвороби, а також людьми, що живуть з ВІЛ та туберкульозом. Представляє інтереси майже 1,5 млн пацієнтів і є однією із найбільших пацієнтських організацій в Україні. Як тільки коронавірус почав поширюватися Україною і стало зрозуміло, що наші лікарі зовсім не мають захисту, Пацієнти України за тиждень зібрали команду, сфокусовану на боротьбі з COVID-19. Запустили збір коштів на потреби лікарям та лікарням. Зараз Ініціативна команда складається з 33 координаторів та 130 волонтерів. На захист лікарів від коронавірусу зібрано більше 2,6 млн грн. Covid19.patients.org.ua.

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.