ЦГЗ разом з ДонорUA запустив перший етап моніторингу запасів крові

ЦГЗ разом з ДонорUA запустив перший етап моніторингу запасів крові

Центр громадського здоров’я МОЗ України (ЦГЗ) розпочав на державному рівні моніторинг запасів донорської крові за допомогою платформи ДонорUA.

22 червня 2020 року, 08:31

Центр громадського здоров’я МОЗ України (ЦГЗ) розпочав на державному рівні моніторинг запасів донорської крові за допомогою платформи ДонорUA.

Дані моніторингу вносяться самими закладами охорони здоров’я та засновані на їх поточних потребах. На сьогодні до системи приєдналися понад 40 закладів з більшості регіонів України.

Функцію моніторингу ДонорUA реалізував завдяки отриманому два роки тому гранту від “Фонду Східної Європи”. “Маючи такі дані в єдиній інформаційній системі, можна оперативно реагувати, коли запаси стають критичними, аналізувати дані та будувати зрозумілі звіти автоматично”, - говорить співзасновник ДонорUA Олександр Краковецький.

Процес передачі системи відбуватиметься у декілька етапів. Очікується, що процес завершиться до кінця 2020 року, після чого держава зможе повноцінно самостійно адмініструвати систему.

“Україна вперше розпочала на національному рівні в реальному часі моніторити діяльність системи крові, - зазначила начальник відділу безпеки крові та донорства ЦГЗ Ірина Славінська-Ріцнер. - Цей важливий крок допоможе вчасно отримувати якісні дані, аналізувати їх та приймати правильні рішення щодо розв’язання проблем”.

До сьогодні Україна збирала статистичні дані, які на жаль, станом на 11 червня 2020 року не кажуть про важливі дані як:

  • яка потреба крові;
  • скільки пацієнтів потребує крові;
  • які наслідки після трансфузій;
  • смертність;
  • інфікування та інші важливі показники діяльності установ та закладів системи крові.

“З 2020 року ця ситуація змінюється і я щаслива бути керівником цього процесу”, - заявила Славінська-Ріцнер.

Нагадаємо, що 31 січня 2020 року ЦГЗ уклав меморандум про співпрацю зі Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Асоціація молодих донорів України» («ДонорUA»). Сторони погодили співпрацю в рамках популяризації донорського руху Україн, а також заклали перші кроки щодо передачі ЦГЗ системи моніторингу запасів донорської крові, яка була розроблена командою ДонорUA.

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.