Новий “конкурс” від МОЗ

Новий “конкурс” від МОЗ

Степанов дістався до третьої надважливої структури — Центру громадського здоров’я

10 грудня 2020 року, 19:55

3 грудня 2020 року відбувся так званий “конкурс” на посаду Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України. Це вже третя ключова структура охорони здоров’я, де Степанов намагається поставити очільником зручну для себе людину.

ДонорUA не може залишатись осторонь неправомірних кроків Міністерства охрони здоров'я України і закликає керівництво міністерства оголосити конкурс за яким може слідкувати гродськість, міжнародні організації та інші зацікавлені сторони.

Конкурс пройшов непрозоро для громадськості і безпосередньо для тих, кому діяльність ЦГЗ є визначною для життя. Першочергове порушення цього конкурсу — відсутність прозорого формування конкурсної комісії. МОЗ свідомо не включив жодної профільної громадської чи пацієнтської організації, які протягом багатьох років плідно працюють у галузі громадського здоров’я, хоча відповідні заяви на включення до комісії від нас були подані до МОЗ. Натомість до комісії було включено 2 людини від ручних профспілкових організацій та 1 людина від НУО, що не має відношення до громадського здоров‘я.

Окрім цього не було забезпечено участь спостерігачів від міжнародних організацій в сфері охорони здоров’я — ВООЗ, CDC, ПРООН, ЮНІСЕФ. Журналісти також не мали можливість висвітлювати цей конкурс: попри те, що МОЗ розмістив на сайті офіційне повідомлення для ЗМІ, конкурс протягом дня пересували 4 рази і не інформували про це офіційно.

Відсутність належного прозорого контролю призвело до суттєвих процедурних порушень — одного з кандидатів, а саме Родину Р.А., було допущено до конкурсу, хоча він порушив терміни подання заяви на участь у конкурсі та не завантажив вчасно щорічну декларацію в НАЗК. Але його кандидатура була розглянута, він був допущений до конкурсу та врешті-решт оголошений переможцем.

Друге важливе порушення: МОЗ не оприлюднив протокол засідання конкурсної комісії, де мало бути зазначено поіменне голосування за конкурсантів та їх конкурсні пропозиції, питання до конкурсантів та особливі думки членів комісії під час конкурсного відбору, які вплинули на прийняття рішення за результатами засідання.

Ми не розуміємо та не визнаємо результату конкурсу, адже навіть по опублікованим даним видно що кандидат І.В. Кузін сильніше підготовлений та має реальний досвід управління установою впродовж важкого 2020 року.

Центр громадського здоров’я — є ключовою установою у реагуванні та боротьбі з пандемією COVID-19. Саме він збирає та аналізує статистику захворювань та одужань, прогнозує розвиток епідемічної ситуації, координує питання діагностики COVID-19 та навчання медиків, які надають допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою. Також ЦГЗ бере безпосередню участь в підготовці країни до вакцинації від COVID-19. Зміна очільника Центру у такий складний момент безперечно негативно вплине на реалізацію ініціативи COVAX — прогнозуємо затримку у поставці вакцин, а також загрозу зриву наступних.

Окрім цього, Центр громадського здоров’я також координує роботу таких важливих програм як рутинна вакцинація населення від інших захворювань, послуги з лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів та програми замісної підтримувальної терапії. Всі ці напрямки потребують донорської та міжнародної підтримки, яка може бути зупинена через непрозорість рішень та втрати суб'єктності ЦГЗ. А це життя мільйонів українців.

Отже, враховуючи критичну важливість посади, ми вимагаємо скасувати результати конкурсу, оголосити новий та сформувати чесну та фахову конкурсну комісію з обов'язковою участю у складі профільних громадських та пацієнтських організацій, залученням ЗМІ та міжнародних організацій для забезпечення прозорості процесу на всіх його етапах.

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.