Проєкт «Крапля до краплі» – здоров’я для кожного

Підсумки останнього місяця 2020 року, нова просвітницька кампанія та амбітні плани на майбутнє від найуспішнішого донорського проєкту України.

20 січня 2021 року, 19:15

Рік, що минув, став знаковим для відновлення та утвердження донорського руху в Україні. Але найголовніше, він приніс надію на життя тисячам українців, які за станом здоров’я є залежними від доброї волі безоплатних донорів крові. Все це відбулося завдяки тому, що в жовтні 2020 проєктом «ДонорUA» та брендом «Природне Джерело» засновано благодійну донорську ініціативу «Крапля до краплі», якій лише за три місяці діяльності вдалося зібрати 382 371 гривню фінансової допомоги, залучити 1 457 нових донорів-волонтерів та як наслідок – врятувати 4 371 людське життя. Швидкий приріст показників демонструє, що проєкт набуває розвитку, рухається вперед та утворює навколо себе міцну базу суспільної підтримки.

«Ми надзвичайно вдячні всім, хто цьогоріч долучився до нашої команди, повірив у нас та у нашу спільну мрію зробити світ трішечки кращим! Бажаємо кожному з вас у прийдешньому році, щоб ваша доброта та чуйність винагородилися здійсненням найзаповітніших бажань. Ви лише купуєте питну воду для регулярного споживання – а в кінці цієї ланки чиясь рідна людина побачить новий день. Тож ваша підтримка є неоціненною, вона надихає нас удосконалювати проєкт та організовувати все нові активності заради здоров’я українців: як тих, хто потребує крові, так і тих, хто її жертвує. Наші спільні з вами успіхи лише доводять, що "разом ми – океан", і що вода справді має значення, особливо коли здатна рятувати життя», – подякувала учасникам ініціативи Олена Селютіна, директорка з комунікацій Групи Компаній «Нові Продукти», виробника питної артезіанської води «Природне Джерело».

Останній місяць непростого 2020 року видався для проєкту «Крапля до краплі» насиченим на цікаві ідеї, важливі події та нових друзів. У грудні продовжилася кампанія з доставлення води «Природне Джерело» до українських регіональних центрів крові: у Києві («Охмадит» та «Центр крові Національного військово-медичного клінічного центру»), Дніпрі (КП «Дніпропетровська обласна станція переливання крові»), Харкові (КЗОЗ «Харківський обласний центр служби крові»), а також Львові, Кам’янському, Нікополі та Кривому Розі. Донори після процедури отримають пів літра артезіанської води.

22 грудня було проведено щорічний захід «Найтепліший день донора», який прийняв у себе готель Park Inn by Radisson. Організатори проєкту «Крапля до Краплі» презентували гостям свою концептуальну платформу, механізм долучення і розповіли про важливість споживання чистої води для донора. Вагомою подією місяця стало те, що ініціатива набула розголосу серед людей, які здатні впливати на широкі верстви населення – лідерів суспільної думки. Першими публічно висловили свою підтримку проєкту «Крапля до краплі» співачка Євгенія Власова та актор і співвласник студії «Мамахохотала» Євген Янович у спеціальному відеозверненні до своїх фанів.

У грудні розгорнулося ще одне важливе започаткування, що стартувало в листопаді – інформаційно-освітня кампанія для потенційних донорів крові. В рамках просвітницької серії всі охочі мають змогу довідатися з вуст фахівців та експертів про найважливіші аспекти донорства крові, поставити питання та розвіяти сумніви щодо донації. Першою темою став «Правильний раціон харчування для донора» як важливий фактор у досягненні високих показників якості крові. На вебінарі, що відбувся 28 грудня, експерт здорового харчування та президент Асоціації дієтологів України Олег Швець вичерпно розкрив тему та зокрема зазначив наступне: «Здорове харчування доступне кожному з нас. Причому стежити за своїм харчуванням донору необхідно не тільки напередодні процедури донації крові, а й в період між здаванням крові та/або її компонентів, тобто постійно. Неправильне харчування, що безпосередньо впливає на якість компонентів крові, є також протипоказанням до донорства крові. І стосується це не тільки відмови від алкоголю, – донор повинен щодня отримувати певну кількість білків, жирів, заліза, мінеральних солей, а також вживати рідину в достатній кількості».

В січні інформаційно-освітня кампанія продовжується актуальною темою боротьби зі шкідливими звичками, адже донор крові несе відповідальність не лише за власне самопочуття, але й за здоров’я реципієнта. Згідно зі статистикою, щороку близько 85 000 українців помирають унаслідок захворювань, спричинених курінням. Зловживання алкогольними напоями також викликає низку захворювань: цироз печінки, гепатит, панкреатит. Великої шкоди завдає і проблема хронічного переїдання. Наприклад, в Україні понад 70% людей, які померли від ускладнень, спричинених COVID-19, мали супутні серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок та легень, спричинених нездоровим способом життя. Тож мета січневого заходу – попрацювати над харчовими звичками українців заради збереження здоров’я та підвищення якості крові, а також ще раз нагадати про небезпечність самолікування. До обговорень буде залучено авторитетних експертів та лідерів думок, які роз’яснять, як найкраще боротися зі згубними схильностями. Для визначення власних шкідливих звичок та перевірки обізнаності щодо теми можна пройти спеціальне опитування, складене фахівцями.

«Найперша запорука високої якості крові – це, власне, здоров’я донора! Ми всі чули про шкідливі звички і як вони заважають робити крок уперед до власного здоров’я та добрих справ, наприклад, донорства крові. На жаль, в Україні поки що низька культура підтримки власного здоров’я, зокрема через це не всі можуть стати донорами крові. Проте всі охочі можуть долучитися до благодійної ініціативи "Крапля до Краплі", за умовами якої, обираючи для себе та своєї родини питну артезіанську воду "Природне Джерело, покупець не лише отримує користь для себе, а й стає частиною великих змін, рятуючи чиєсь життя», – зазначила Ірина Славінська-Ріцнер, засновниця «ДонорUA». Побачити поточні показники активності та надихнутися власним внеском у спільну справу завжди можна на сайті .

Вся діяльність проєкту «Крапля до краплі» регулярно висвітлюється на сторінках «ДонорUA» та «ГК «Нові Продукти» у Facebook. Кожен, хто бажає стати донором крові, може в будь-який час залишити заявку за посиланням: https://account.donor.ua/register Всі інші автоматично долучаються до донорського руху просто регулярно споживаючи питну артезіанську воду «Природне Джерело».

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.