«Крапля до краплі» – проєкт про життя

n/a

5 березня 2021 року, 16:26

За перші два місяці 2021 року українці врятували понад 2 500 осіб, долучившись до донорського руху!

В нашій країні поступово відроджується культура безоплатного добровільного донорства. Цьому відчутно сприяє довгострокова благодійна ініціатива «Крапля до краплі», утворена в жовтні 2020 двома партнерами – проєктом «ДонорUA» та брендом «Природне Джерело». Успіх колаборації наочно демонструє, що об’єднання зусиль великого бізнесу та громадських активістів може приносити чималу користь державі та її громадянам, що потребують допомоги.

Два останні місяці зими виявилися напрочуд плідними. Незважаючи на тривалі свята, темп благодійності з боку учасників проєкту «Крапля до краплі» не вщухнув. Навпаки: коло ідейних прихильників лише зросло, об’єднуючи як безпосередньо донорів крові, так і споживачів артезіанської питної води «Природне Джерело», які, регулярно купуючи товар, щоразу автоматично інвестують у розвиток донорського руху. Як наслідок, у період з Нового року до кінця зими було зібрано 237 436 гривень, залучено 867 нових донорів і врятовано 2 601 життя. Сумарно за весь час існування проєкту вже зібрано 591 142 гривні фінансової допомоги, долучено 2 233 донора, що дозволило врятувати 6 699 людських життів. Дані постійно оновлюються на сайті https://pd.donor.ua, де встановлено інтерактивний лічильник.

У січні та лютому зусилля команди проєкту «Крапля до краплі» були здебільшого спрямовані на розвиток інформаційно-освітньої кампанії, яка стартувала ще в листопаді. Метою просвітницької серії є донесення до потенційних та вже регулярних донорів крові ключової інформації щодо ведення здорового способу життя та його взаємозв’язку з донорством. Відповідно лейтмотивом двох останніх місяців стала тема «Шкідливі звички та донорство».

«Не секрет, що здоров’я людини - це цінний ресурс, що варто берегти і підтримувати. Здоров’я - це про молодість, про бадьорість, про плани на майбутнє, про кохання і про енергійність. Для мене здоров’я - це і про дарування. Адже коли ми в ресурсі, ми готові на супергеройські вчинки. Згадайте цей піднесений стан, коли ти можеш набагато більше, ніж сподівалась чи сподівався. Здоров'я - є основою для якості життя, і про здоров'я варто думати тоді, коли воно є. Саме тому для нас важливо вчасно доносити інформацію до наших донорів чи потенційних донорів, адже саме здорові люди є рушійною силою розвитку донорського руху. Тож розповідати про важливі елементи, які впливають на здоров'я людини, потрібно, чим ми і займались два місяці поспіль за допомогою експертів національного рівня», – зазначила Ірина Славінська-Ріцнер, засновниця «ДонорUA».

Важливою частиною активностей за темою «Шкідливі звички та донорство» став проведений 8 лютого вебінар «Корисні звички – для довголіття та життя» зі спеціально запрошеним гостем – головним лікарем Київського міського центру здоров'я Отто Стойком. Спікер докладно розповів про те, як зберегти здоров’я, подовжити молодість і чому донорство є цьому основою. 25 лютого відбулася ще одна цікава подія – вебінар із проблем самолікування та недоцільного використання антибіотиків, доповідачем якого став завідувач відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України» Роман Колесник.

Навесні виповнюється рік із часу введення в Україні карантинних заходів у зв’язку із світовою пандемією COVID. Цьогоріч допомога вже на шляху, і в суспільстві активно обговорюють важливу тему щеплень від захворювання. Тож у рамках ініціативи «Крапля до краплі» березень пройде під знаком надзвичайно актуальної теми «Вакцинація і донорство». На всіх зацікавлених очікують фундаментальні аспекти цього питання, ґрунтовна експертна думка та безліч корисної інформації.

Донорство – це не тільки про здачу крові чи її компонентів. Донорство – це про людину, її турботу про себе та емпатію до довколишніх. Це про обмін дорогоцінною енергією, що міститься в кожній краплині крові та води, які є основою життя. Тож кожен, хто вміє подбати про власне здоров’я та готовий дарувати шанс на життя іншим, може в будь-який час зареєструватися на офіційному сайті «ДонорUA» і обрати зручний для себе пункт здачі крові чи її компонентів. Якщо ж із певних причин стати донором немає можливості, до донорського руху можна долучитися просто регулярно споживаючи питну артезіанську воду «Природне Джерело» зі спеціальним маркуванням. Рекомендуємо брати участь у цікавих подіях, організованих проєктом «Крапля до краплі», і стежити за актуальними новинами на платформах «ДонорUA» та ГК «Нові Продукти» у соціальних мережах. Також важливо ділитися з друзями та знайомими ідейним маніфестом проєкту, закладеним у соціальному ролику благодійної ініціативи «Крапля до краплі».

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.