Потреба у крові в Україні зросла на 60%

Потреба у крові в Україні зросла на 60%

Так само зросла і кількість донацій: якщо до війни фіксувалось близько 350 тисяч донацій щороку, то зараз маємо плюс 60%

27 червня 2023 року, 13:11

Від початку повномасштабного вторгнення потреби України в донорській крові зросли на 60%. Про це співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України» Ірина Славінська розповіла в інтерв’ю Interfax Україна.

На питання щодо того, як визначити нагальні потреби крові в Україні, Ірина Славінська відповіла:

«За цю сферу відповідає Служба безпеки України. Ми не можемо називати конкретних цифр, і загалом значно посилили нашу систему кібербезпеки, оскільки з початком війни на ДонорUA було багато хакерських атак. На нашому ресурсі була вся інформація про донації, адреси, де можна здавати кров, з телефонами і навіть з геолокаціями. Нас попросили все це прибрати. Тому з початку повномасштабного вторгнення ми повністю переписували систему, зміцнювали захист. Ми почали працювати з державними інституціями, з відділом безпеки Міністерства охорони здоров'я та ЕСОЗ, тому перебудували ресурс так, аби держава впевнено із нами співпрацювала. Зараз лише держава володіє всіма даними для того, щоб розуміти, які ресурси мають бути залучені, щоб закрити потребу. Сама ж потреба зросла приблизно на 60%. Так само зросла і кількість донацій: якщо до війни фіксувалось близько 350 тисяч донацій щороку, то зараз маємо плюс 60%. Це ми бачимо і по закупівельним процесам, і по збільшенню витратних матеріалів, яких потребують центри крові, і по кількості людей, яких ДонорUA запрошує до донацій».

Аби залучати нових донорів та ефективніше закривати потреби країни у крові, ДонорUA проводить різноманітні акції та заходи, що популяризують донорство, ведуть просвітницьку діяльність, руйнуючи міфи й роблячи сферу донорства зрозумілішою й доступнішою. Зокрема для цього було започатковано кампанію #Розквітай, яка розповідає про донорство крові як корисну та прогресивну практику. Організація займається також транспортуванням донорської крові до фронту, підтримує 22 центри крові по Україні й адресно допомагає пацієнтам, які потребують переливання крові.

Якщо ви маєте таку можливість, станьте донором — реєструйтеся на ДонорUA та зручно плануйте донації в особистому кабінеті. Проте здавати кров можливо лише раз на 2-3 місяці, тоді як підтримувати донорський рух гривнею можна щодня. Задонатити ДонорUA можна, поповнивши Монобанку для фронтової логістики крові, оформивши платіж/підписку на Buy Me a Coffee або іншим зручним для вас способом. Дякуємо за будь-яку підтримку!

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.