Як пройшов день донора крові в ТРЦ Gulliver

50 дізналися свою групу крові, і ще 50 — поділилися кров’ю на потреби військових та цивільних пацієнтів

22 серпня 2023 року, 15:06

19 серпня у ТРЦ Gulliver відбувся день донора, який відвідали понад 100 людей. Із них 50 дізналися свою групу крові, і ще 50 — поділилися кров’ю на потреби військових та цивільних пацієнтів. Забір здійснювала виїзна бригада Київського обласного центру служби крові.

«Ми раді, що такі заходи проводяться, оскільки кров зараз потрібна постійно, особливо для військових», — коментують працівники центру крові.

50 донорів — це понад 20 л зібраної крові. Одна донація крові здатна врятувати 3 життя, при цьому в донора вона забирає геть небагато часу. Особливо у форматі виїзної донації, яка для багатьох стає по-справжньому святковою та особливою подією.

«Зараз багато говорять про те, наскільки важливо розвивати культуру навіть під час повномасштабної війни. Стосується це і культури донорства, яку ми як організація формуємо та просуваємо. Потреба у крові надзвичайно висока через воєнну агресію росіян, але ми маємо навчитися здавати її не лише у критичних ситуаціях, а просто тому що можемо. Адже після перемоги залишаться цивільні потреби: операції, пологи, нещасні випадки, онкологічні захворювання. Виїзні донації — один із інструментів у побудові культури донорства: вони допомагають відкинути упередження та отримати новий досвід», — розповідає Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України».

Продовженням дня донора стала швидка та безпечна процедура з визначення груп крові, в якій також взяли участь 50 людей. Чимала кількість дорослих українців і українок не знають своєї групи крові, хоча ця інформація може врятувати життя у критичній ситуацій, коли часу обмаль.

«Величезна подяка команді ТРЦ Gulliver за всебічну підтримку ініціативи, а також партнерам та волонтерам. Подія вийшла майже по-сімейному затишною, попри її насиченість і динамічність. Це надзвичайно цінна можливість — збиратися разом, дізнаватися нове, цікаво проводити час і водночас робити добру справу. Поділитися кров’ю — найменше, що ми можемо зробити зокрема для наших захисників і захисниць, які нам цю можливість і дарують», — розповідає Євгенія Якобчук, проєктна менеджерка ДонорUA та організаторка події.

Стати частиною донорського руху може будь-хто. Що ви можете зробити?

  • зареєструватися на сайті ДонорUA і стати донором, якщо не маєте протипоказань;
  • підтримати ДонорUA фінансово, налаштувавши регулярний платіж на Buy Me a Coffee, або задонатити іншим зручним для вас способом — кошти потрібні зокрема для перевезення крові до фронту;
  • стати волонтером ДонорUA і брати участь в організації заходів;
  • поширювати інформацію про важливість донорства та наші ініціативи.

Будь-яка участь і підтримка — важливі!

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.