З кожним місяцем ми все частіше транспортуємо кров — Ірина Славінська

З кожним місяцем ми все частіше транспортуємо кров — Ірина Славінська

ДонорUA розпочинає збір 1 млн грн, який забезпечить фінансовий запас для здійснення наступних 20 поїздок

5 вересня 2023 року, 10:15

Щомісяця ДонорUA організовує 4-5 доставок донорської крові до прифронтових регіонів для порятунку поранених військових і цивільних. Потреби у крові постійно зростають у всіх регіонах — незмінною лишається їхня терміновість. Тому ДонорUA розпочинає збір на 1 млн грн, який забезпечить 20 наступних перевезень крові.

«Під час війни кров має надзвичайно важливе значення, а нашою задачею було й лишається вчасне забезпечення кожного пацієнта донорською кров’ю. На щастя, з квітня 2022 року в нас є можливість оперативно транспортувати кров до фронту — саме завдяки вашій небайдужості, а також підтримці українського бізнесу та інших організацій. Ніколи не думала, що ДонорUA зможе забезпечувати таку надважливу діяльність для української держави і військових, і я дякую всім, завдяки кому це відбувається. Усі громадяни, які долучаються — хто кров’ю, хто коштами — зробили так, аби у наших хлопців і дівчат, які потребують підтримки, вчасно була у наявності донорська кров», — говорить Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України».

Від початку повномасштабної війни командою ДонорUA було здійснено вже 69 доставок крові до фронту. Потреби постійно зростають, як і ціни на пальне, а по мірі звільнення територій збільшуються і дистанції, які водіям доводиться долати, ризикуючи життям через залишені окупантами міни. При цьому кров завжди потрібна терміново. Тож ми розпочинаємо збір 1 млн грн на Монобанку, яка забезпечить фінансовий запас для здійснення наступних 20 поїздок. Долучайтеся до збору: кожні ваші 25 грн — це додатковий кілометр шляху, тож важливий будь-який внесок.

«Кров, особливо цільна, має короткий термін придатності, тому правильна й безпечна її логістика вимагає спеціального обладнання. Перевозять кров у бусах, обладнаних холодильними і морозильними камерами, які потребують постійного контролю справності. Окрім того, за потреби ми закуповуємо за кордоном витратні матеріали для центрів крові та бойових медиків — зокрема реагенти, гемакони та інші необхідні матеріали, аби кров було у що брати, чим тестувати та вчасно доставити до пацієнта», — додає Ірина Славінська.

Через вторгнення росії в Україну потреба у донорській крові зросла на 60% — саме такий показник ми вивели зі статистики запитів і реєстрацій у системі ДонорUA. Її потребують як цивільні пацієнти на всій території України, так і поранені захисники та захисниці, а також цивільні у прифронтових регіонах, постраждалі від бойових дій. Неважливо, у якому місті ви здаєте кров — для потреб фронту вона заготовлюється по всій Україні. Реєструйтеся на ДонорUA і діліться кров’ю з тими, хто розділить із вами перемогу.

ДонорUA — єдина недержавна організація, яка забезпечує фронт кров’ю спільно з Оперативним штабом при Міністерстві охорони здоров’я. У цьому нам допомагають партнери та небайдужі громадяни. На сьогодні вартість однієї такої поїздки становить щонайменше 50 000 грн.

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.