У листопаді більше 300 українців у 5 містах безкоштовно дізналися свою групу крові завдяки ДонорUA

У листопаді більше 300 українців у 5 містах безкоштовно дізналися свою групу крові завдяки ДонорUA

8 грудня 2023 року, 11:43

Протягом листопада ДонорUA провели у 5 містах акції з безкоштовного визначення груп крові. Події відбулися у Львові, Одесі, Запоріжжі, Кропивницькому та Хмельницькому. Усього 332 людини долучилися та дізналися свою групу крові (фото). Акції проводяться у межах всеукраїнського проєкту «Моя група крові».

Групи крові визначали інноваційним методом EldonCard, з яким процедура займає 2-3 хв та не потребує повної медичної освіти.

«Росіяни обстрілюють мирні міста по всій Україні, тож усім нам варто перестрахуватися всіма доступними способами — зокрема, знати свою групу крові. Коли вона відома, постраждала людина має вищі шанси на швидку та ефективну допомогу, адже в разі масивної крововтрати лік може йти на секунди. Окрім того, проєкт «Моя група крові» допомагає залучати нових донорів, привертаючи увагу містян до проблеми дефіциту крові та розвиваючи культуру донорства», — коментує Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України».

Проєкт «Моя група крові» втілюється платформою ДонорUA спільно з ініціативою Operation SafeDrop від фонду MAD Foundation та компанією Eldon Biologicals, котра виробляє тест-системи EldonCard.

При визначенні груп крові учасникам проєкту пропонують зареєструватися на ДонорUA, аби отримувати сповіщення, коли буде потрібна саме їхня кров, та здавати її зручно й системно. Наразі кількість регулярних донорів в Україні приблизно втричі менша за мінімально необхідну, і «Моя група крові» зможе залучити нових донорів.

Довідково:

ДонорUA — єдина професійна система рекрутингу та навігації донорів крові. Підтримує роботу 22 центрів крові, співпрацює з МОЗ, УЦТК, ВООЗ, Міжнародним комітетом Червоного Хреста та Global Blood Fund. На сьогодні база ДонорUA налічує понад 145 000 донорів. Більше 7000 пацієнтів адресно отримали допомогу завдяки платформі, а на пошук донора для конкретного пацієнта витрачається не більше 20 хвилин.

Operation SafeDrop — проєкт благодійного фонду MAD Foundation, спрямований на підтримку України та українців. Ініціатива охоплює такі напрямки як евакуація цивільного населення, гуманітарна допомога, допомога громадам у будівництві укриттів, відновлення критичної інфраструктури після війни, а також безкоштовне визначення груп крові по всій Україні.

Eldon Biologicals — датський виробник тест-карток для визначення групи крові EldonCard. Система тестування базується на використанні спеціальних рецептур відібраних моноклональних антитіл. Тести EldonCard мають сертифікат ISO і CE-маркування CE в ЄС, схвалені FDA у США та зареєстровані у відповідних органах у ряді інших країн.

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.