Донори крові рідше хворіють на рак, — онколог Андрій Безносенко

Донори крові рідше хворіють на рак, — онколог Андрій Безносенко

3 травня 2024 року, 14:25

1 травня ДонорUA організували у Creative State of Arsenal 3 лекцію «Зайве залізо», на якій ішлося про донорство крові як профілактику онкозахворювань. Провів лекцію Андрій Безносенко — хірург-онколог, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України, завідувач науково-клінічного відділу торако-абдомінальної онкології Національного інституту раку. Подія відбулася у межах кампанії #Розквітай, що популяризує донорство крові.

За словами Андрія Безносенка, онкологічні захворювання часто пов’язані з високим рівнем заліза в організмі. Здаючи кров, ми зменшуємо його кількість і тим самим забезпечуємо профілактику раку.

«Залізо потрібне нам, аби жити, але його надлишок може збільшити наші шанси захворіти на рак. Дослідження, опубліковане в журналі Національного інституту раку (США), показало, що донори крові мають менший ризик розвитку раку печінки, легені, товстої кишки, шлунку та горла», — розповів Андрій Безносенко.

Загалом лікар навів 5 найбільших досліджень, які демонструють зв’язок між донорством крові та зниженням захворюваності на рак. Наприклад, мета-аналіз 26 досліджень показав, що у 3/4 випадків рак кишківника корелює з рівнем заліза в організмі. Згідно з іншим дослідженням, опублікованим в Міжнародному журналі раку, жінки з анемією (рівнем гемоглобіну нижче 120) мають менший ризик розвитку раку легені.

Сам Андрій Безносенко з 2000 року здає кров, а у 2020 році почав окремо здавати також тромбоцити. Онколог закликав усіх, хто не має протипоказань, долучатися до донорства, адже так ми можемо і врятувати чиєсь життя, і подовжити та покращити власне.

Лекція відбулася в межах освітньої програми #Знай, яка є частиною кампанії #Розквітай. В ході кампанії проводяться виїзні донації, тематичні лекції та акції підтримки для донорів, а також випускається стильний благодійний мерч. Проєкт доводить, що здавати кров можна просто, комфортно й сучасно.

Подію провели ДонорUA за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст новини не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.