Донація плазми

Донорство плазми крові: особливості й етапи.

Технологічний прогрес із кожним роком усе більше входить у різні сфери нашого життя. Донорство не є винятком. Нижче команда ДонорUA підготувала статтю про автоматизацію процесів під час донації, які стали можливими завдяки розвитку технологій.

alt text

У чому полягає різниця між автоматичним і ручним плазмаферезом?

Донорство плазми крові працює за аналогічним методом здавання тромбоцитів. Займає до 2 год упродовж одного дня.

За ручного плазмаферезу кров забирають у стерильну систему (як за звичайної донації), центрифугують, розділяють на еритроцитарну масу та плазму з використанням плазмоекстрактора, після чого еритроцитарну масу повертають донору. Об'єм крові, що циркулює, заповнюють уведенням адекватної кількості фізіологічного розчину.

За автоматичного плазмаферезу донора підключають через спеціальну систему до сепаратора та забирають безпосередньо плазму крові.

alt text

Як проходить процедура?

Перед донацією потрібно пройти стандартні обстеження крові. Також проводять біохімічний аналіз крові на рівень загального білка та білірубіну для визначення наявності протипоказань.

Процедура триває близько 40 хв, а з урахуванням усіх формальностей – приблизно 2 год. Для здавання плазми необхідно дотримуватися адекватного питного режиму – випивати 1,5-2,0 л води на день. Об'єм узятої плазми не повинен перевищувати 600 мл за один сеанс. Людям, маса тіла яких менша за 50 кг, не дозволяють здавати понад 12% від усього об'єму крові, що циркулює. Він складає 6,5-7% від маси тіла. Мінімальна перерва між двома донорськими сеансами не повинна бути менш як два тижні. За рік не можна здавати понад 12 л плазми.

alt text

Донорство плазми є корисним для здоров'я і донора та пацієнта. Якщо у вас нема тимчасових чи абсолютних протипоказань, вам дозволяють вік і вага, то ви можете долучитися до порятунку людей.

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія