Про донорство крові в Сінгапурі

За останнє десятиліття кількість крові, необхідної для переливання зросла на 45% у порівнянні з 2005 роком.

Health Sciences Authority, спеціально створена Міністерством Охорони Сінгапуру агенція, що регулює належне використання новацій та технологій в сфері охорони здоров'я (далі - HSA), планує залучити більше донорів крові, оскільки населення росте та старіє, а система охорони здоров'я країни модернізується.

За останнє десятиліття кількість крові, необхідної для переливання зросла на 45% у порівнянні з 2005 роком та в минулому році досягла показника 109,190 пакетів, повідомляє HSA.

Одночасно зріс і обсяг зібраної крові на 35% протягом останніх 10 років. Минулого року було зібрано 112,713 пакетів по 450 мл крові в кожному. Очікується, що попит продовжуватиме зростати та досягне рівня більш ніж 220,000 пакетів на рік до 2030 року.

“На даний момент ми в змозі задовольнити попит на донорство крові роблячи ретельний моніторинг щоденного використання і збору крові. Проте ми сподіваємося змусити людей, що стали донором вперше або роблять це нерегулярно жертвувати частіше та, в ідеалі, на постійній основі”.

Доктор Тан Хві Хуан, заступник директора служби крові в HSA

У минулому році 71,277 громадян Сінгапуру здали кров. Серед них близько третини зробили це вперше, а ще третина були нерегулярними донорами.

Якщо ми зможемо переконати ці дві третини донорів здавати кров більше одного разу на рік, наша колекція донорів зросте на дві третини.

Доктор Тан Хві Хуан, заступник директора служби крові в HSA

Старіння населення потребує більшої кількості крові, оскільки літні люди більш схильні до хронічних захворювань, потребують більше операцій та частіше лікуються від раку. За даними HSA, у людей похилого віку в таких випадках розвивається анемія або падіння рівня гемоглобіну, що провокує необхідність в переливаннях крові.

Минулого року близько половини пакетів крові було використано під час хірургічних операцій (наприклад, ортопедичних або операцій на серці).

Згідно HSA, попит на кров зростатиме одночасно з розширенням системи охорони здоров'я в Сінгапурі, оскільки громадяни матимуть більший доступ до медичних послуг.

Стратегія розвитку медицини охорони здоров'я 2020 Сінгапуру затвердив відкриття чотирьох громадських лікарень (напівпублічні лікарні, що фінансуються державою та благодійними фондами) та двох лікарень загального профілю. Деякі з них відкриті вже зараз.

HSA, до складу якого входить Центр крові Сінгапуру, має намір змотивувати людей здавати кров частіше, відкриваючи більше центрів донорства поруч з місцями, де вони живуть або працюють. В минулому році відкрився четвертий банк крові в самому серці торгового центру на заході країни. Протягом наступних кількох років планується відкрити ще один на сході.

Організація Червоного Хреста Сінгапуру також здійснює низку заходів, щоб залучити молодь до донорства крові, розширюючи тим самим пул донорів в країні.

Відповідно до медичних показників, регулярні донори повинні припинити здавати кров, коли вони досягають 70 років, а граничний вік для того, щоб здати кров вперше становить 60 років.

Організація Червоного Хреста спільно з Міністерство освіти внесли зміни до навчальної програми в школах та університетах додавши лекції про важливість та необхідність донорства крові. Цього року Організація Червоного Хреста відвідала майже всі коледжі країни, проводячи майстер-класи про волонтерство і донорство крові. В наступному році планується ставити сценки для учнів початкових і середніх шкіл.

Сьогодні молоді люди у віці від 16 до 25 років складають 28 відсотків всіх донорів крові в країні і Організація Червоного Хреста сподівається збільшити цей показник до 35 відсотків в майбутньому.

На сьогодні лише 1,8 відсотка населення країни здають кров, і вони задовольняють національну потребу в переливанні крові. Проте, донорство крові повинно стати частиною життя кожного громадянина, адже це соціальна відповідальність, яка направлена на побудову кращого суспільства.

Бенджамін Вільям, виконавчий директор Організації Червоного Хреста

Інфографіка з фактами про донорство в Сингапурі:

alt text

Джерело: Blood donations rise to match surge in demand

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія