Чому чоловіки здають кров?

Вчені дослідили мотиви чоловіків до кроводачі. Виявляється, вони суттєво відрізняються від жіночих.

alt text

Чоловіче донорство ефективніше за жіноче. Порівняно з жінками, чоловіки рідше відсторонюються від донорства або відчувають запаморочення під час кроводачі. Крім цього, чоловіки частіше здають кров безоплатно та на добровільних засадах. Проте серед донорів віком менше 40 років переважають жінки.

Щоб залучити до донорства більше чоловіків, вчені вирішили дізнатися, які мотиви змушують чоловіків здавати кров. У дослідженні, опублікованому в VoxSaunguinis, вчені дослідили мотиви здачі крові серед жінок та чоловіків. Було проаналізовано матеріали датовані з 1990 по 2015 рік, пов’язані з жіночим та чоловічим донорством та самооцінкою донорів після кроводачі.

Що мотивує чоловіків здавати кров?

Серед донорів-чоловіків найчастіше згадувалися такі мотиви, як альтруїзм, позитивне ставлення до донорських цінностей, перевірка стану здоров'я та суб'єктивні мотиви. Цікаво, що альтруїстичні мотиви зустрічалися у чоловіків рідше за жінок. Крім цього, альтруїзм у чоловіків, які вперше долучаються до донорства, часто пов’язаний з warm-glow ефектом, коли альтруїзм базується не на бажанні безкорисно допомогти іншому, а на вигоді для себе. Також вчені виявили, що переваги для здоров’я та маленькі подаруночки краще мотивують чоловіків, ніж жінок.

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія