Підтримати ДонорUA

Стань донором резерву!

Зареєструйтесь донором резерву і чекайте повідомлення із запрошенням на кроводачу.

Як групи крові впливає на ризик зараження коронавірусом?

Низка українських засобів масової (дез)інформації опублікувала новину про те, що ніби-то коронавірус вражає більше людей із другою групою крові. Жодної офіційної інформації про це немає. Є лише неперевірене і нерецензоване дослідження, яке може і не бути рецензованим взагалі.

alt text

Журналісти зазначають, що люди з другою групою крові найбільш вразливі до коронавірусу. Такий висновок подають як остаточний, однак насправді це маніпуляція. Відповідне дослідження ще не пройшло перевірки!

Як повідомляє Global Times з посиланням на сайт медичних досліджень Medrxiv, були взяті зразки аналізів у 2173 пацієнтів трьох лікарень з Вуханю і Шеньчженя, у яких був підтверджений коронавірус, 206 зразків належали людям, які померли від коронавірусу.

За висновками вчених, люди із другою групою крові мають найвищий ризик зараження коронавірусом”, - йдеться в маніпулятивних публікаціях.

Сайт Medrxiv - це не сайт медичних досліджень, а безкоштовний онлайн-архів для поширення повних, але ще не опублікованих рукописів (препринтів) в медичних, клінічних та суміжних науках про здоров'я. Ці публікації - це попередні звіти про роботу, які не пройшли перевірки. Як вказано на сайті Medrxiv, на них не слід покладатися на практиці й не слід повідомляти їх у ЗМІ як доведену інформацію!

Таке неперевірене дослідження щодо групи крові хворих на коронавірус дійсно опубліковане на сайті Medrxiv. Однак воно ще не було рецензоване експертами, які оцінюють статтю і можуть виявити слабкі сторони в припущеннях, методах та висновках. А до цього часу говорити про будь-які результати зарано.

Джерело: По той бік новин

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія