Підтримати ДонорUA

Стань донором резерву!

Зареєструйтесь донором резерву і чекайте повідомлення із запрошенням на кроводачу.

Коронавірус і донорство крові

Навряд сьогодні можна знайти українця/українку, хто не чув про загрозу COVID-19 або не відчуває на собі наслідки карантину. Проте, банк крові відчує їх ще суттєвіше. Через введені обмеження та паніку навкруги, навіть активні донори не спішать здійснювати заплановані донації.

alt text

В умовах поширення вірусу проблема наявності донорської крові стає ще гострішою. Надзвичайно важливо, щоб здорові донори й надалі продовжували забезпечувати кров’ю тих, хто щоденно залежить від неї.

З виникненням нової загрози здоров’ю, відомі раніше не відступили: кров використовується для лікування захворювань, зокрема онкологічних. Кров потрібна жертвам, які отримали травми, спричинені нещасними випадками або стихійними лихами.

За інформацією Advancing Transfusion and Cellular Therapies Worldwide:

  1. Люди не ризикують заразитися COVID-19 через процес здачі або через переливання крові, оскільки респіраторні віруси, як правило, не передаються шляхом донації та переливання.
  2. Не було зафіксовано жодного випадку трансфузійної передачі двох інших коронавірусів, які виникали протягом останніх двох десятиліть (SARS, MERS-CoV).

Стаття буде доповнюватись.

Посилання на деякі джерела інформації:

  1. ААВВ: Заява щодо коронавірусу та донорства крові.
  2. Товариство Червоного Хреста в США: Серйозна нестача крові.
  3. ABC news: Управління з продовольства і медикаментів США стурбоване нестачею донорської крові через коронавірус
Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія