Хто може робити донації?

У статті розміщена інформація про мінімальну вагу донорів. їх вік і список необхідних документів для донації.

Часто лунають запитання від донорів про те, де, як і коли можна здати кров, але не менш рідко ми відповідаємо на питання про вік і вагу. Зі скількох років можна здавати кров для порятунку пацієнтів? Яка повинна бути мінімальна вага донора, щоби його допустили до процедури? Відповіді на ці питання написанні у запропонованій статті.

alt text

Який необхідний список документів перед процедурою здавання крові?

Якщо вам виповнилось 18 років, то можете бути донором крові чи компонентів крові. Із моменту, коли Закон України Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові вступив у дію, як українці, так й іноземці можуть здавати кров або компоненти крові.

Із собою достатньо мати документ, що посвідчує особу. Це – паспорт, водійські права чи закордонний паспорт. Додаток «Дія» містить електронні документи, які підтверджують особу, тому він може стати в пригоді донорам. Додатково треба усно надати інформацію про місце реєстрації та фактичного проживання.

alt text

Які можуть бути мінімальні вік і вага донорів?

Критерії Умови допуску
Вік від 18 років усі особи, які бажають здати кров
Вік понад 60 років, хто здає кров уперше на розсуд лікаря
Вік понад 65 років із дозволу, що надають під час кожного відвідування
Маса тіла ≥ 50 кг для донорів цільної крові чи компонентів крові, отриманих шляхом аферезу

На які фактори варто ще звернути увагу?

«Кровопедія ДонорUA» – найбільше зібрання інформації про донорство крові та компонентів крові. Тут ви можете знайти всю необхідну інформацію та ознайомитися з відповідями на ваші запитання. Також радимо зареєструватися на сайті, адже завдяки цьому зможете отримувати сповіщення про потребу в крові, за донацію вам надходитимуть приємні бонуси та подарунки, а ще це дасть можливість зберігати всі дані про донації в одному надійному місці.

Попередньо радимо переглянути, чи нема у вас тимчасових чи абсолютних протипоказань, адже спершу донорові потрібно потурбуватися про свої безпеку та здоров'я. Якщо стан організму дозволяє, а ви йдете вперше здати кров, то ознайомтеся з тим, як вдало провести першу донацію та що можна вживати перед цим.

alt text

Донорство – це комфортно, швидко та життєво необхідно. Разом – до порятунку життів!

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія