Як спорт упливає на кровообіг?

n/a

Донори в першу чергу повинні турбуватися про своє здоров’я, адже, якщо не слідувати цьому, то можна нашкодити і собі, і пацієнту. Чи впливає спорт і його відсутність на стан крові в організмі? Так!

Знижена активність призводить до порушень роботи тіла, передчасного старіння. Якщо ви займаєтеся спортом, то вдосконалюєте будову та діяльність органів і систем, підвищуєте працездатність і загалом покращуєте здоров’я. Активна рухова діяльність зміцнює опорно-руховий апарат, удосконалює нервову систему, розвиває органи дихання, зміцнює імунітет, підтримує роботу серцево-судинної системи та інше. М’язова діяльність змушує працювати з додатковим навантаженням органи, підвищуючи функціональні можливості людини.

Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров’я, сказав наступне: «Фізична активність і заняття спортом корисні насамперед для серцево-судинної системи. Фізичне навантаження сприяє перекачуванню та активній циркуляції крові. Це зміцнює серце, покращує еластичність судин, знижує ризик захворіти на гіпертонію. Навіть якщо вже є гіпертонічна хвороба, заняття спортом сприяють нормалізації гіпертонічного тиску, запобігають розвитку гострих серцевих порушень, зокрема, серцевої недостатності».

Займайтеся спортом мінімум три рази в тиждень від 20-30 хв, інтенсивно ходіть, не оминайте можливість піднятися сходами чи схилами. Ранкова гімнастика, оздоровчі ходьба чи біг, прискорений крок, плавання, лижі, велоспорт, базові силові навантаження, йога – усі ці види спорту надають сил, позитивних емоцій, але не забирають надмірно енергію.

Завдяки спорту підвищується витривалість і покращується кровообіг. Як спортсмени здатні впродовж тривалого проміжку часу виконувати вправи? Посилений кровообіг доставляє до м’язів велику кількість кисню та поживних речовин, тому м’язи вчасно отримують поживні речовини та регенеруються. За спокійного стану серце людини перекачує за 1 хв приблизно 5 л (в організмі людини загалом близько 5-6 л, але це залежить від ваги). Якщо пульс зростає з 60-70 ударів до 120-200, то кількість викидів в аорту сягає 100-200 літрів! За нормального стану серце переганяє за годину – приблизно 3000 л, за добу – приблизно 10 000 л, за рік – приблизно 2 500 000 л, за 50 років – приблизно 175 млн л крові!

Якщо ви активні щодня, то кровообіг стає потужнішим не тільки під час занять спортом, а й у повсякденному житті. Турбуйтеся про своє тіло: уживайте корисну їжу, пийте чисту воду, здавайте аналізи та не забувайте рухатися. Якщо організм дозволяє стати донором/кою, то ми будемо вам завжди раді. Реєструйтеся в нас на сайті та діліться кров’ю чи її компонентами з тими, хто цього потребує.

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія