Мобільний пункт донацій крові на Львівщині

Мобільний пункт донацій крові на Львівщині

Мобільний пункт донацій крові на Львівщині

ДонорUA і львівські медичні та громадські організації об'єднались, аби популяризувати донорство крові.

ДонорUA (ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України») разом із КНП «1 Територіальне медичне об’єднання м. Львова», ГО «Народна Самооборона Львівщини» та ГО «Ветеран Медіа» розпочали проєкт «Твоя кров. Моє життя. Наша перемога» на Львівщині. Відповідний Меморандум про співпрацю підписали 20 жовтня 2023 року.

Мета проєкту — залучити якомога більше нових донорів крові та підвищити обізнаність львів’ян з цієї теми. Бладмобіль буде обладнаний усім необхідним для донацій, обстеження донора та перепочинку.

Партнери

«Один із головних аспектів у популяризації донорства — підвищення його доступності. Не всі можуть дозволити собі ранком робочого дня їхати до центру крові, часом через усе місто. Пересувний пункт дає донорам можливість здавати кров у зручному режимі, а також допомагає ефективніше інформувати містян, які ще не замислювалися про донорство. Наприклад, в Ізраїлі — країні з однією із найрозвиненіших медицин світу — 90% усієї донорської крові збирається саме у бладмобілях. Для України використання бладмобілів — це новий досвід, і ми раді втілювати його разом із зацікавленими та свідомими партнерами», — коментує Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA, Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України».

У межах проєкту передбачено також інформаційну кампанію для містян. Зокрема, «Уроки крові» проводяться для старших школярів. Донором можна бути з 18 років, і підлітки, що чекають повноліття, з цікавістю дізнаються про право, яке вони невдовзі отримають.

Інструментами інформування слугують також тематичні заходи та плакати з теми донорства.