Чому донорам крові важливо берегтися від інфекцій тварин (зоонозів)

Усім слід дотримуватися відповідних правил безпеки, а донорам — поготів, адже від цього залежить не лише наше власне здоров’я, а й люди, яким наша кров могла б допомогти

6 липня 2023 року, 11:20

alt text

6 липня — Всесвітній день боротьби із зоонозами. Це захворювання тварин, які іноді здатні передаватися людям. Окрім того, що всі інфекційні хвороби є неприємними та потенційно небезпечними станами, вони є також протипоказаннями до здачі крові, тож донорам особливо важливо подбати про свою безпеку.

«Будь-яке інфекційне захворювання унеможливлює донорство крові, одні — тимчасово, інші — назавжди. Наприклад, після перенесеного токсоплазмозу не можна здавати кров принаймні пів року, після бруцельозу — 2 роки, після малярії — 3 роки, а бабезіоз є пожиттєвим протипоказанням. Усім слід дотримуватися відповідних правил безпеки, а донорам — поготів, адже від цього залежить не лише наше власне здоров’я, а й люди, яким наша кров могла б допомогти», — говорить координаторка платформи ДонорUA Людмила Лінник.

Як убезпечитися від захворювань, які можуть передаватися від тварин?

  • вакцинуватися від кліщового енцефаліту;
  • відпочиваючи на природі, використовувати репеленти;
  • вирушаючи за кордон, ознайомлюватися з переліком небезпечних захворювань у країні, куди ви прямуєте, та робити необхідні щеплення;
  • планово вакцинувати та регулярно обробляти від паразитів своїх домашніх улюбленців;
  • уникати контакту з вуличними тваринами, в разі укусу негайно звертатися за медичною допомогою;
  • частіше мити руки з милом або обробляти антисептиком;
  • ретельно мити овочі та фрукти, м’ясо та рибу вживати лише після належної обробки, купувати продукти лише у надійних постачальників.

Донорство крові — теж спосіб подбати про своє здоров’я. Окрім того, що самі донації є корисними, донорів завжди обстежують перед кроводачею та беруть попередні аналізи. Якщо в організмі відбуваються запальні процеси, викликані інфекцією чи іншими чинниками, відповідні показники крові допоможуть це виявити. Також донорська кров перевіряється на ВІЛ, сифіліс та гепатити, тож регулярне донорство допомагає безкоштовно відстежувати стан свого здоров’я.

Кожна донація здатна врятувати до трьох життів, і ваша турбота про власне здоров’я — це ще й про можливість допомогти іншим. Піклуйтеся про себе разом з ДонорUA, реєструйтеся на сайті, аби долучитися до донорської спільноти, та здавайте кров зручно, користуючись перевагами робочого кабінету.

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.