Транспортування крові на фронт

Транспортування крові на фронт

Транспортування крові на фронт

У співпраці з Оперативним Штабом щодо діяльності системи крові під час війни здійснюється транспортування крові у гарячі точки.

Збір на перевезення крові до фронту

1

поїздка
50 000 грн

1

поїздка
1500+ врятованих життів

1

місяць
2-3 поїздки

Під час повномасштабної війни ДонорUA організовує перевезення донорської крові до прифронтових лікарень, зокрема долучається до фінансування задля їхнього здійснення.

Це стало можливим завдяки плідній співпраці ДонорUA з державними експертами, зокрема включенню Ірини Славінської — співзасновниці ДонорUA, Президентки ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України» — до Оперативного штабу МОЗ для координації діяльності у сфері донорства крові та компонентів крові, функціонування системи крові в умовах воєнного стану. Окрім того, у 2022 році ДонорUA підписали Меморандум з СДУ «Український центр трансплант-координації». У 2024 році ми підписали Меморандум також із Міністерством охорони здоров'я.

Маршрути для транспортування крові визначає УЦТК МОЗ України. Кров доставляється до шпиталів Дніпра, Запоріжжя та інших прифронтових міст, або ж до точок, де її одразу перевантажують у машини військових, котрі везуть кров до стабілізаційних пунктів.

Кров перевозиться у спеціальних бусах, обладнаних холодильними камерами. За кошти, залучені командою ДонорUA, оплачується робота водіїв, пальне, технічне обслуговування, за необхідності — ремонт обладнання або придбання нового.

Одна доставка потенційно здатна врятувати 1500 життів. Вартість однієї поїздки — близько 50 000 грн. Будь-хто може підтримати перевезення крові фінансово — кожні 25 грн забезпечують 1 км шляху. Дякуємо всім, хто долучається до донорського руху кров’ю та коштами!

Уже реалізовано

97

перевезень крові на фронт вже було здійснено за час повномасштабної війни.

76

поїздки вдалося реалізувати завдяки кампанії «Ми з тобою однієї крові» разом із ПУМБ. Ця співпраця щомісяця забезпечує дві доставки крові до фронту.

Решту поїздок допомогли реалізувати ReBuild Ukraine, БО «100 відсотків життя», ТОВ Торговий Дім «Пірана» та збори, які ми регулярно запроваджуємо. Дякуємо всім, хто підтримує перевезення крові фінансово!

У вересні ДонорUA запустили збір 1 млн. грн. на 20 доставок крові для фронту. Це дозволить нам фінансувати перевезення принаймні до кінця 2023 року. Дякуємо за підримку!

Гроші збираються наперед, аби забезпечити можливість безперервної доставки в разі гострої потреби. Кожна доставка донорської крові допомагає рятувати життя наших захисників, захисниць і поранених цивільних.

Отже, маємо в запасі ще 600 000 грн на 12 поїздок.