Хільоз сироватки крові, або чому важливо дотримуватися дієти перед донацією?

Багато хто питає: "Навіщо потрібна спеціальна дієта перед процедурою?" Основна причина – виникнення хільозу сироватки крові.

Ми завжди намагаємося донести до донора, що перед процедурою потрібно виключити з раціону жирне, смажене, молочні продукти та яйця. Деякі, попри знання, не дотримуються цього. Багато хто питає: "Навіщо потрібна спеціальна дієта перед донацією?" Основна причина – виникнення хільозу сироватки крові.

Хільоз – лабораторне поняття, яке характеризує зовнішній вигляд сироватки крові («молочна» чи хільозна через велику кількість мікрочастинок жиру).

Чому це – погано?

Після поділу на компоненти «жирна» кров стає густою та білою, схожою на сметану. Хільозна сироватка не дає змогу виділити складники крові. Отже, аналіз крові провести неможливо. «Жирну» кров неприпустимо переливати реципієнтам.

Причини хільозу

Найпоширеніша причина – недотримання дієти перед донацією.

Згідно з правилами, не рекомендують уживати напередодні донації:

  • смажене;
  • гостре;
  • копчене;
  • молочні продукти;
  • яйця;
  • банани;
  • масло;
  • алкоголь.

У раціоні багато жирної їжі та тваринних білків – порушується ліпідний обмін. Сироватка крові стане жирна.

Також можуть повпливати патологічні процеси та порушення обміну речовин із безконтрольним виділенням мікроелементів; захворювання печінки та нирок, що призводять до збільшення хільозної сироватки в крові. Одна з причин хільозу – велика кількість домішок у лімфі крові, викликаних порушеннями в роботі лімфатичної системи. За хільозу крові виявляють загальні симптоми, пов'язані з ожирінням, порушенням метаболізму та навантаженнями на печінку.

Наслідки хільозу крові

Хільоз не дозволяє провести точний аналіз крові та визначити стан організму людини. Це – симптом різних хвороб і порушень функціонування органів. Наслідками хільозу можуть бути захворювання серцево-судинної системи, у тому числі гіпертонія, стенокардія, атеросклероз; опорно-рухової системи й артрит, подагра, поліартрит; порушення обміну холестерину; порушення згортання крові; лімфатичної системи; щитоподібної залози.

Що робити?

У першу чергу за виявлення хільозу варто повторно здати аналіз крові, дотримуючися вищеперелічених рекомендацій перед цією процедурою.

Якщо хільоз підтвердили, то потрібно звернутися до лікаря.

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія