Про донорство крові у Великобританії

Про донорство крові у Великобританії

Служби крові у 4 країнах Сполученого Королівства

alt text

Сполучене Королівство має служби переливання крові в кожній із чотирьох країн, що входять до його складу: Служба крові та трансплантації Національної Служби Здоров’я в Англії (NHSBT), Шотландська національна служба переливання крові (SNBTS), Уельська служба крові (WBS) і Служба переливання крові Північної Ірландії (NIBTS). Служба переливання крові Великобританії має орган для координації співпраці між філіалами — Британський Форум, до якого, своєю чергою, входить Об’єднаний професійний консультативний комітет (JPAC), котрий розробляє відповідні стандарти, інструкції та протоколи. Окремий незалежний орган — Консультативний комітет з безпеки крові, тканин і органів (SaBTO) — консультує міністрів і департаменти охорони здоров’я Великобританії. Кожна служба крові підзвітна міністрам охорони здоров’я у кожній з країн Сполученого Королівства.

Англія: Служба крові та трансплантації Національної Служби Здоров’я (NHSBT)

Щороку NHSBT збирає близько 1,5 мільйона доз крові від добровільних донорів. В цьому служба покладається на на 1,3 мільйона зареєстрованих донорів, завдяки яким забезпечується регулярне та надійне постачання компонентів крові та стовбурових клітин до лікарень Англії. NHSBT надає послуги з трансфузії та трансплантації по всій території Сполученого Королівства, а також пропонує діагностичні та терапевтичні послуги за межами Великобританії.

Шотландська національна служба переливання крові (SNBTS)

SNBTS — це стратегічний бізнес-підрозділ NHS National Services Scotland (NSS), який відповідає за надання ряду спеціалізованих послуг шотландській NHS. NSS — спеціальна урядова агенція, підпорядкована Управлінню охорони здоров’я та соціального забезпечення уряду Шотландії.

Служба має один центр обробки та тестування крові, який обробляє близько 250 000 доз крові на рік від активної 140-тисячної бази донорів, зібраних 13 командами, що працюють по всій Шотландії. В Единбурзі, Глазго, Данді, Абердіні та Інвернесі є стаціонарні центри збору крові та тромбоцитів.

SNBTS надає клінічні послуги у п’яти регіональних центрах, де діє банк крові та стовбурових клітин, проводиться аферез та інші спеціалізовані процедури. Окрім того, SNBTS є найкращим постачальником тканин для трансплантації, надаючи кісткову тканину, сухожилля, серцеві клапани та шкіру, а також стовбурові клітин та острівцеві клітини.

Уельська служба крові (WBS)

WBS надає компоненти крові та відповідні послуги в лікарнях семи місцевих рад охорони здоров’я. WBS є підрозділом Velindre NHS Hospital Trust, до якого входить низка організацій охорони здоров’я зі всього Уельсу.

Уся обробка та тестування крові здійснюється у Талбот-Грін. Щороку збирається близько 110 000 доз крові, головним чином у громадських місцях, де працюють мобільні групи забору крові, причому близько 20% з неї збирається за допомогою кровомобілів. Забір цільної крові та тромбоцитів також проводиться у донорській клініці в Талбот-Грін. WBS має центр у Рексамі, Північний Уельс, який обслуговує лікарні в цьому регіоні.

Служба переливання крові Північної Ірландії (NIBTS)

NIBTS є спеціальною агенцією, відповідальною за збір, обробку, тестування та видачу компонентів крові до лікарень Північної Ірландії. Щороку Служба надає близько 42 000 доз еритроцитів, 8 000 доз тромбоцитів і понад 4 000 доз плазми. NIBTS є єдиним закладом передачі крові в Північній Ірландії, який також надає регіональні послуги допологового тестування та спеціалізовані послуги з визначення груп крові.

Джерело: European Blood Alliance

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія