Як група крові впливає на схильність до хвороб

Як група крові впливає на схильність до хвороб

До яких хвороб схильні люди з різними групами крові й чому

Що об’єднує людей з однаковою групою крові? Відсунувши псевдонаукові дієти по групах крові та японські гороскопи, ми вирішили розказати вам про останні дослідження вчених у цій сфері. Посилання на дослідження — наприкінці статті.

Чотири групи крові були відкриті Карлом Ландштайнером ще у 1900 році. Серед 35 різних методів класифікації груп крові ця система вважається найважливішою, особливо для трансфузіології. Однак із того часу людство небагато дізналося про функції груп крові. Належну увагу на цю тему звернули лише протягом останнього десятиліття.

Вчені відкрили, що люди з однією і тією ж групою крові мають однаковий ризик захворіти на певні види хвороб. Зокрема науковці встановили зв’язок між групами крові та ризиком захворіти на певні види раку, серцево-судинні та деякі інфекційні захворювання. Групи крові, як виявилося, впливають на схильність до панкреатиту та шлунково-кишкових захворювань. Серед усіх груп крові перша має найнижчий ризик для більшості хвороб.

alt text

Так виглядає кров під мікроскопом

Онкологія

Кілька нещодавніх епідеміологічних досліджень показують, що люди з першої групою крові мають менший ризик захворіти на рак підшлункової залози.

Інші дослідження виявили, що друга група крові має підвищенний ризик розвитку раку шлунка.

Сердцево-судинні захворювання

Метааналізи підтверджують, що друга, третя та четверта групи мають вищий ризик розвитку тромбозу вен. Це пов’язують із підвищеною циркуляцією у цих групах фактору Вільєбранда, що відповідає за згортання крові. Перша група, відповідно, має нижчий рівень цього фактору у крові й нижчий ризик тромбозу.

Виходячи з цього, люди з першою групою крові мають також нижчий ризик розвитку інсульту, інфаркту міокарда та хвороби периферичної артерії.

alt text

Згортання крові під електричним мікроскопом

Інфекційні захворювання

Люди з першою групою крові більш схильні до ураження бактерією Гелікобактер пілорі, що інфікує шлунок та дванадцятипалу кишку. Крім цього, такі люди чутливі до хвороб, викликаних вірусом холери, кишковою паличкою та норовірусом (викликає шлунково-кишкові захворювання).

alt text

Гелікобактер пілорі під мікроскопом

Однак люди з першою групою крові швидше одужують від малярії, і хвороба в них проходить легше. Такий результат для першої групи був доведений як експериментально, так і за допомогою GWAS (дослідження геному широкого загалу).

Якщо ваша група крові має схильність до якоїсь хвороби, це ще не означає, що ви обов’язково захворієте. Завжди спирайтеся на здоровий глузд та власне самопочуття, дотримуйтеся правил гігієни та безпеки і не відкладайте похід до лікаря, коли в ньому є потреба.

Дослідження:

Групи крові та онкологія: Genome-wide association study identifies variants in the ABO locus associated with susceptibility to pancreatic cancer. Pancreatic cancer risk and ABO blood group alleles: results from the pancreatic cancer cohort consortium. Relationship between cancer of stomach and the ABO blood groups. Risk of gastric cancer and peptic ulcers in relation to ABO blood type: a cohort study.

Групи крові та серцево-судинні захворювання: ABO blood group, other risk factors and incidence of venous thromboembolism: the Longitudinal Investigation of Thromboembolism Etiology (LITE). Non-O blood group: an important genetic risk factor for venous thromboembolism.

Групи крові та інфекційні захворювання: Secretor status and Helicobacter pylori infection are independent risk factors for gastroduodenal disease. Tirumalai Kamala's answer to Why do my American friends get sick by norovirus every Thanksgiving, but I've never seen a Russian citizen gotten sick by norovirus in her homeland? The ABO blood group system and Plasmodium falciparum malaria. Blood group O protects against severe Plasmodium falciparum malaria through the mechanism of reduced rosetting. Common variation in the ABO glycosyltransferase is associated with susceptibility to severe Plasmodium falciparum malaria.

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія