Як покращити циркуляцію крові?

Стаття про те, чому погіршується кровообіг, які його особливості, що необхідно робити, аби нормалізувати циркуляцію крові.

Донорам необхідно постійно слідкувати за власним здоров’ям, адже працює правило: «Спочатку потурбуйся про себе, а лише потім іди рятувати інших». Останнім часом люди все частіше зіштовхуються з погіршенням циркуляції крові. Особливо погані наслідки це має для тих, хто регулярно ходить у центри, щоби врятувати пацієнтів. Чому погіршується кровообіг? Які його особливості? Що необхідно робити, аби нормалізувати циркуляцію крові? Детальніше читайте у статті.

alt text

##Що таке кровообіг?

Кровоообіг — процес постійної циркуляції крові в організмі, що забезпечує його життєдіяльність.

Кров приводиться в рух скороченнями серця та обертається судинами. Вона забезпечує тканини організму киснем, поживними речовинами, гормонами та постачає продукти обміну речовин до органів їх виділення. Збагачення крові киснем відбувається в легенях, а насичення поживними речовинами — в органах травлення. У печінці та нирках відбувається нейтралізація та виведення продуктів метаболізму. Кровообіг регулюється гормонами та нервовою системою. Розрізняють мале (крізь легені) та велике (крізь органи й тканини) кола кровообігу.

Трапляються ситуації, за яких погіршується циркуляція крові в організмі. Вона може виконувати різноманітні функції тільки перебуваючи в постійному русі. Коли кров не може потрапити в необхідне місце, виникають хвороби, що інколи завершуються летально.

alt text

##Які симптоми погіршення циркуляції крові?

Багато людей навіть не здогадуються, що в них порушена циркуляція крові, тому не поспішають усувати проблему. Погіршення кровообігу може проявлятися через низку симптомів. Воно має свої причини та наслідки, тому у разі виявлення подібних моментів у себе, негайне зверніться до спеціалістів.

 • Оніміння та поколювання у кінцівках можуть бути викликані різними причинами, але всі вони нерозривно пов'язані з порушенням кровообігу. Найчастіше неприємні відчуття з’являються у ногах, проте зі стрімким розвитком техніки, зокрема телефонів, ноутбуків, планшетів, поколювання та судоми почали проявлятися в руках і долонях. Це турбує людей, які перебувають у незмінній позиції впродовж довгого періоду. Ознаками є також тяжкість і набряк, щільна та тепла шкіра, біль в уражених місцях і т.д. Набряки можуть з’явитися внаслідок того, що тіло намагається компенсувати порушення кровотоку шляхом затримання рідини.
 • Холодні кінцівки, зміна кольору частин тіла чи їх знебарвлення також є проявами подібної ситуації. Якщо кров не може повноцінно протікати, то це призводить до коливань температури в шкірі та нервових закінченнях. Також унаслідок цього може зникнути чутливості. За недостатнього надходження крові ніс, губи, вуха, руки, ноги та інші частини можуть бути знебарвлені чи змінять колір у блідо-жовтий або блакитний відтінок, відмінний від загального тону.
 • Утома також може стати наслідком порушення кровообігу, адже тоді тканини й органи не отримують потрібної кількості поживних речовин і кисню. У результаті виникає відчуття загальної втоми, хворобливості, м’язової слабкості. Тим органам, де кров погано циркулює, доводиться працювати вдвічі більше, а тому це призводить до виснаження організму.
 • Темні кола навколо очей і проблеми із зором тісно пов’язані з втомою та недосипанням. Недостатність сну може погіршити протікання крові довкола очей, призвести до накопичення рідини під очима, ускладнити надходження кисню до тканин ока. Появу кіл і погіршення зору можуть також спричинити шкідливі звички, неправильне харчування, погане освітлення, сухість очей і т.д.
 • Виразки виникають унаслідок ускладненого процесу загоєння, адже до поранених місць не надходить належним чином кров. Вони переважно простежуються на ногах і можуть розвиватися, коли в венах ніг з’являється кров, що викликає набряк під шкірою.
 • Варикозне розширення вен ускладнює повернення крові до серця. Це може призвести до тяжкості чи болі у ногах, свербежу, набряків, короткочасних і раптових болей, слабкості в м’язах.
 • Зміна режиму сечовипускання виникає внаслідок того, що нирки отримують недостатню кількість крові. Здорова людина, яка випиває в день близько 2 л води, ходить у туалет 6-7 разів на добу. У залежності від складу та кількості напоїв допустимими вважають також 4-10 разів, а за подібної ситуації починає ходити до вбиральні все рідше.
 • Збої у травленні нерозривно пов’язані з кровотоком, через накопичення жирової речовини в слизовій оболонці кровоносних судин в черевній порожнині. Це супроводжується болем у животі, діареєю, кривавим випорожненням, закрепом і спазмами.
 • Проблеми з нігтями та волоссям також турбують людей за недостатнього надходження крові. Ознаки — поганий ріст і підвищена втрата волосся, ослаблення, ламкість нігтів.
 • Порушення статевого життя також є симптомом відповідної ситуації, адже за поганого кровообігу до статевих органів чоловіків і жінок не надходить необхідна кількість крові.
 • Забудькуватість виникає через повільне надходження крові та недостатнє насичення мозку поживними речовинами та киснем. Людина починає гірше концентрувати увагу та відчуває розумову втому. Ця ситуація може вплинути на короткострокову та довгострокову пам’ять.

Існує ще низка симптомів, які сигналізують про порушення кровообігу. Така проблема несе за собою величезні наслідки, адже кров переносить гормони, кисень, продукти обміну, поживні речовини та інше — усе, що необхідно організму для повноцінної роботи.

alt text

##Що необхідно зробити задля нормалізації кровообігу?

Для того, щоби запобігти погіршенню циркуляції крові, треба стежити за власним здоров’ям і підтримувати хороші звички: слідкувати за раціоном, пити багато води, вести активний спосіб життя, приймати водні процедури, потягуватися, ходити на масаж і таке інше.

Міцне здоров’я залежить від низки факторів, зокрема від харчування. Задля хорошого кровообігу необхідно обмежити споживання трансжирів, що може призвести не тільки до проблем з кровообігом, але і до захворювань серця. До раціону мають входити апельсини, лимони, банани, ягоди годжі, диня, тунець, авокадо, темний шоколад, насіння соняшнику, гречка, шпинат, селера, скисле молоко, какао і т.д Також покращують кровообіг спеції, зокрема куркума, кориця, розмарин, гвоздика, чебрець, часник і перець чилі.

Для здорової циркуляції крові людині треба або витрачати 150 хвилин в тиждень на легку аеробіку, або приділяти 75 хвилин на сім днів інтенсивних вправ. У цьому також допоможуть ходьба, їзда на велосипеді, плавання, віджимання та силові тренування. Будь-які вправи, що підвищують частоту серцевих скорочень, покращують стан судин і організму загалом. Важливо багато пити води та приймати водні процедури, особливо контрастний душ або гарячі ванни (40-50 °С). Масаж стимулює м'які тканини, потягування утворює коротке кисневе голодування, підіймання ніг забере застої в ногах, зручний одяг не обмежуватиме рухів і не перетягуватиме частини тіла. Ці всі моменти також активізують кровообіг.

alt text

Якщо ви виявили у себе ознаки порушення кровообігу, потрібно змінити свій спосіб життя. Однак самостійно намагатися впоратися з проблемою недостатньо, у будь-якому випадку буде потрібно допомога фахівця. Порушення кровообігу пов’язане з більш серйозними проблемами в організмі, а тому визначити й усунути його без медичної допомоги неможливо.

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія