Про донорство крові в Ізраїлі

Про донорство крові в Ізраїлі

Як працює система крові у державі, що обороняється понад пів століття

alt text

За збір, обробку, тестування та розподіл донорської крові по всій країні відповідає MDA Blood Services, або Ізраїльська національна служба крові — підрозділ некомерційної організації Magen David Adom.

Щорічно Служба збирає понад 280 000 одиниць крові від добровільних донорів. Понад 80% від цієї кількості забезпечують так звані бладмобілі — пересувні пункти забору донорської крові. Їхня наявність дозволяє проводити забір крові у школах, на підприємствах, у торговельних центрах чи військових таборах. Такі мобільні пункти дозволяють утримувати фокус уваги на важливості донорства і загалом роблять сферу більш доступною для громадян.

І це не єдиний винахід, що виводить сферу донорства крові на інший рівень. В Ізраїлі діє програма MDA-Blood-Insurance, за умовами якої донори отримують своєрідний кредит крові. У разі, якщо протягом 12 місяців після кроводачі людині або її близьким родичам знадобиться донорська кров, вона гарантовано отримає її без черги.

Донорська кров перевіряється на:

Понад 95% донорської крові переробляється на еритроцитарну масу, плазму, кріопреципітат (білковий компонент плазми крові) та тромбоконцентрат. Близько 37 000 літрів постачається в MDA Plasma Fractionation Center — сучасний високотехнологічний фармацевтичний завод, де виготовляють альбумін, гамма-глобулін, фактор зсідання крові VIII тощо.

Окрім Центрального банку крові та Цеху фракціонування, MDA Blood Services включає в себе:

  • Службу гемаферезу, яка збирає тромбоконцентрат і плазму від окремих донорів, а також відповідає за проведення трансфузії плазми в домашніх і лікарняних умовах.
  • Ізраїльську національну довідкову лабораторію груп крові — службу, котра виявляє та діагностує випадки з неідентифікованими антитілами або рідкісною кров’ю і допомагає забезпечувати таких реципієнтів донорською кров’ю та її компонентами.
  • Референс-лабораторію, котра виявляє та діагностує вірусні захворювання печінки.
  • Національний державний банк пуповинної крові, відповідальний за збір, тестування та зберігання одиниць стовбурових клітин для пацієнтів, яким вони потрібні для трансплантації.

Старший персонал Ізраїльської національної служби крові бере участь у:

  • викладанні трансфузіології на медичних факультетах Тель-Авіва та в університетах Бен-Гуріона;
  • комітетах і консультаціях з питань безпеки крові, політики трансфузіології тощо;
  • професійних міжнародних консультаціях з організації служби крові (наприклад, у Чилі, Уругваї, Косово, Китаї);

Дослідницько-конструкторські лабораторії MDA Blood Services беруть участь у впровадженні нових методів використання продуктів крові як майбутніх терапевтичних засобів, а також у розробці нових і безпечніших систем для збору зразків крові у донорів.

У тісній взаємодії з MDA Blood Services працює Асоціація добровільних донорів крові — громадська організація, заснована ще 1936 році, тобто до постання держави в її сучасному вигляді. Наразі Асоціація об’єднує понад 8000 донорів, зареєстрованих у системі MDA Blood Services та готових здати кров у будь-який момент, коли їм повідомлять про таку необхідність.

Членами Асоціація добровільних донорів крові є також близько 1000 регулярних донорів, котрі раз на місяць здають окремі компоненти крові для пацієнтів з онкологічними та іншими складними захворюваннями.

Платформа «ДонорUA» також надає можливість зареєстрованим користувачам дізнаватися про потреби в донорській крові, планувати донації залежно від їхніх типів, брати участь у тематичних подіях та отримувати бонуси за добрі справи. Детальніше — у вашому кабінеті донора.

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія