Як тримати рівень заліза в нормі?

n/a

Феритин – головний запас заліза в організмі та його індикатор. Це – своєрідне сховище, яке потрібно поповнювати, аби тримати все в нормі.

Залізо –– складник гемоглобіну в еритроцитах. За його допомогою ці клітини переносять кисень. Воно бере участь в активації ферментів, синтезі ДНК і роботі імунної системи організму. В одній молекулі феритину –– до чотирьох тисяч молекул заліза! Його норма в крові повинна бути не менше 15 мкг/л.

Щодня організм використовує еритроцити та гемоглобін на різні потреби людини. Якщо цього не вистачає, то він бере потрібне йому з запасів феритину. Зокрема, якщо жінка чекає дитину, то їй потрібно більше заліза: і на себе, і на майбутнього малюка. Звідки брати достатній рівень заліза? Із запасів. Якщо феритину багато в організмі мами — нема про що хвилюватися. Якщо замало – під час вагітності можуть виникнути проблеми.

Якщо не їсти відповідні продукти, що містять цей елемент, то є ризик виникнення анемії. Для неї характерний низький рівень гемоглобіну, що не синтезується, та погане постачання кисню до тканин. Найпоширенішим видом анемії прийнято вважати залізодефіцитну анемію. Це – одна з причин відсторонення від донорства.

Перші ознаки дефіциту заліза: сонливість, задишка, сині губи, млявість.

Необхідно їсти корисну їжу та здавати аналізи, що допоможуть усвідомити стан здоров’я. Короткий список основних продуктів для профілактики залізодефіцитної анемії: червоне м’ясо, кров’янка, печінка, горіхи, бобові, гречка, чорнослив, курага, листова капуста, морська капуста, кунжут, шпинат і т. д.

Якщо вирішили ще й приймати вітаміни для підвищення рівня заліза, то проконсультуйтеся з лікарем перед прийомом добавок. Тільки фахівець може врахувати взаємодію з іншими ліками, призначити правильне дозування та за потреби — додаткові обстеження.

Для профілактики залізодефіцитної анемії в регулярних донорів крові здійснюють контроль умісту феритину в сироватці чи плазмі крові після кожної 4-ї послідовної донації. Виявили залізодефіцитний стан – донора тимчасово відсторонюють та, за необхідності, направляють на додаткові дослідження та консультації в заклади охорони здоров’я.

Якщо у вашому організмі хороший рівень заліза, то можете стати донором крові. Як це зробити? Детальніша інформація за посиланням

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія