Міфи про донорство крові

Міфи про донорство крові

Сфера донорства має велику кількість міфів, які ми допоможемо розвінчати

Міф №1: Донорство крові — це небезпечно

На сьогодні донорство крові — абсолютно безпечна та життєво необхідна практика. В усьому світі мільйони громадян здають кров без зайвих закликів та прохань. Для взяття крові використовуються лише одноразові та стерильні системи, індивідуальні для кожного донора.

Міф №2: Є потреба лише в рідкісних видах крові

Це не так. Потреба в крові — як рідкісних, так і поширених групах — є завжди. Якщо ви здаєте кров не конкретному реципієнту, то ця кров поступає в загальний банк крові та використовується в ситуаціях, коли реципієнту потрібне негайне переливання крові. Більш того, чим популярніша група крові, тим більше її потрібно, так як більше людей потребують саме вашої групи крові.

Міф №3: Донорство — це страшно, боляче і довго

Насправді єдиним неприємним моментом протягом всієї процедури є укол голкою, що навряд чи можна назвати страшною і болючою процедурою. Порізи та удари, з якими ми стикаємося ледь не щодня, завдають значно більшого болю. До того ж, донація крові триває не більше 10 хвилин.

Міф №4: Я постійно чую, що хтось здає кров, тому не бачу сенсу йти самому

Про донорство багато говорять у ЗМІ та на телебаченні, знімають соціальну рекламу, організовують акції, але статистика говорить, що лише 5% від тих, хто не має протипоказань щодо донорства (а це близько 60% населення планети), насправді стають донорами крові.

Міф №5: В мене заберуть забагато крові й це призведе до погіршення здоров’я

В організмі дорослої людини — близько 5,6 л крові, тоді як за один раз забирають 450-470 мл — замало, щоб нанести шкоду вашому організму. До того ж, організм історично звик до втрат незначної частини крові внаслідок травм та складних природних умов, тому швидка регенерація (відновлення) закладена в нас біологічно.

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія