Про донорство крові в Кенії

n/a

alt text

Кенійську національну службу переливання крові (KNBTS) створили в 2000 році в Міністерстві охорони здоров'я. Мета – збирати, тестувати, обробляти та розподіляти кров і її компоненти у всіх лікарнях країни.

Яка наразі ситуація з донаціями?

Кожні 10 хв 7 кенійців потребують переливання крові. Всесвітня організація охорони здоров’я підрахувала – щорічна потреба в Кенії становить мінімум 10-20 одиниць крові на кожні 1000 людей. Збирають лише 4 одиниці крові на кожні 1000 осіб. Навіть менше половини.

80% фінансування донорського руху йде ззовні. Завдяки цьому забезпечують наявність необхідних запасів, утримання персоналу, розвиток популяризації донорського руху й інші напрямки, пов’язані з безпекою крові. Попри це кількість донорів не істотно зростає. Кенійська національна служба переливання крові тестує на ВІЛ, гепатит В і С, сифіліс усю крові. Це гарантує безпеку пацієнтам. США співпрацюють із урядом Кенії, аби забезпечити всім жителям безпечну кров. Наразі іноземці почали менше вкладати ресурсів у розвиток цієї діяльності.

Донорами переважно стають діти старшого шкільного віку. Чому? Бригади їздять у заклади освіти, адже там найбільше скупчення людей. Це дозволяє в одному місці організувати достатній забір крові. Якщо в школах канікули, то кількість донацій критично зменшується. Більшість дорослих роблять донації лише за екстрених ситуацій та вкрай рідко. Уряд постійно організовує заходи щодо популяризації донорського руху, але кількість охочих зростає дуже повільно. Люди більше вірять міфам, аніж здоровому глузду. Очікування результатів аналізів навіює страх невідомого та відлякую кенійців ставати донорами крові та компонентів крові. Думають, що піти на цю процедури означає віддатися добровільно смерті, а втрата крові – погана прикмета.

«Було би достатньо, якби 1% кенійців здавав кров. Навіть за достатнього фінансування зазвичай не вистачає крові. Варто активніше розвивати культуру донорства» – сказав місцевий лікар Тураніра Каугірія.

У країні є центри, обладнання, спонсори, але не вистачає головного – людей. Донорство – це про людей, адже кров не виробляють у лабораторіях.

Люди в Кенії впродовж року можуть жертвувати кров у 27 центрах (у Найробі, Момбасі, Накуру, Ембу, Елдорі та інших).

Важливо й те, що створено сайт Кенійської національної служби переливання крові. Там розміщена актуальна інформація про місця для донацій, пацієнтів, які потребують крові та багато іншого. Працівники відповідають на найпоширеніші питання: «Хто та де може стати донором?», «Чи продають донорську кров?», «Чи може змінитися за життя група крові?» і т. д. Це – своєрідний відповідник українського ДонорUA. На сайті можна зареєструватися та долучитися до порятунку людей.

Щомісяця ми додаємо статті про донорство в інших країнах. Пропонуємо ознайомитися з ситуацією в Великобританії, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі, Сінгапурі, Фінляндії, Франції.

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія