Донорство крові та її компонентів під час воєнного стану

Донорство крові та її компонентів під час воєнного стану

Як стати донором в умовах воєнного стану

Повномасштабна війна, спричинена вторненням російської армії в Україну, докорінно змінила все наше життя. І незважаючи на всі жахіття, ми демонструємо справжні дива — дива єдності, хоробрості, незламності. Наші захисники дивують увесь світ своїм завзяттям та бойовою майстерністю, а ми — гідно віддячуємо їм своєю підтримкою. Проте щодня до лікарень прибувають нові поранені бійці, і їм ми теж можемо допомогти, здавши кров, котра рятує життя військових. Потреба в донорській крові лишатиметься стабільно високою аж до перемоги, і ми можемо зробити свій вклад у цю перемогу. Донорської крові потребують також цивільні, що постраждали від воєнних дій. Не скасувала війна і планових ургентних операції, онкологічних захворювань, ускладнених пологів. В Україні завжди існував дефіцит донорської крові, й наразі ця проблема стала особливо гострою.

Що важливо знати донорам — як потенційним, так і регулярним — читайте у статті.

Як стати донором?

Люди часто переймаються, що буцімто недостатньо роблять для наближення Перемоги. Долучившись до донорського руху, ви вже ніколи не зможете сказати про себе подібного. Одна донація здатна врятувати три життя — життя трьох фантастичних бійців, завдяки яким ми з вами усе ще живі та здорові.

Здати кров можна, якщо:

  • ви повнолітня людина;
  • ваша вага становить 50 кг або більше;
  • у вас відсутні абсолютні або тимчасові обмеження щодо донорства.

Якщо ви вирішили здати кров або її компоненти, то у цій публікації детально описані ваші наступні кроки.

Здоровий спосіб життя і режим харчування напередодні донації відтепер мають стати звичними для вас.

Будьте уважними та відповідальними! Війна не змінила вимог до донорів, тому навіть в умовах підвищеної потреби у донорській крові та її компонентах центри крові не прийматимуть людей, чий стан не відповідає вимогам.

Реєстрація та резерв донорів

Якщо ви вирішили стати донором крові та/або компонентів чи вже є ним, в цей складний час потрібно діяти радше виважено, аніж рішуче. З метою оптимізації навантаження на центри крові було створено резерв донорів, який дозволяє спланувати прийом громадян залежно від нагальних потреб. Перебуваючи в резерві, ви не створюєте зайвої метушні, і спокійно чекаєте моменту, коли виникне потреба у крові вашої групи.

Ми наполягаємо на реєстрації на нашій платформі у резерв, для того, щоб:

  • не створювати черг;
  • отримувати актуальну інформацію;
  • керувати своїм часом;
  • отримати можливість безкоштовно доїхати до та з центру крові на Uber;
  • вести історію кроводач та не отримувати повідомлень у період паузи між ними.

Наша система рекрутингу та створений резерв є рекомендованими МОЗ України. Адресне запрошення донорів через нашу систему ефективно працює в умовах воєнного стану, коли потрібно діяти максимально організовано та раціонально використовувати ресурс як донорів, так і медичних працівників.

Як працює резерв донорів?

Маючи актуальну інформацію завдяки тісній комунікації з центрами крові, ми адресно запрошуємо необхідну кількість донорів у той чи інший центр крові. Режим роботи центрів крові у зв'язку з воєнним станом може змінюватись в залежності від об'єктивних факторів. Ще однією перевагою перебування в резерві донорів на нашій платформі є те, що ми самотужки моніторимо це питання і запрошуємо вас на перевірену дату і час.

Реєструйтесь в резерв донорів, а решту довірте нам — ми заздалегідь повідомимо, що у вашій крові виникла потреба, і саме її починає заготовляти центр крові, нагадаємо, як підготуватись до донації, та доведемо до відома режим роботи центру крові.

Діймо злагоджено, зберігаймо кров гарячою, а розум холодним.

Віримо в Україну, в ЗСУ і в кожного, хто на своєму місці наближає нашу Перемогу!

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія