Донорство крові та її компонентів під час воєнного стану

Як стати донором в умовах воєнного стану

Військові реалії сьогодення наклали відбиток на усі сфери нашого життя. Під час активних бойових дій внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну питання донорства крові та її компонентів стає ще актуальнішим.

Що важливо знати донорам - як потенційним, так і регулярним - нижче в статті.

Як стати донором?

Багато хто зараз переймається тим, що недостатньо робить для наближення Перемоги. Долучитись до донорського руху – це шанс реально допомогти й врятувати три життя однією донацією.

Це можна зробити, якщо:

  • ви повнолітня людина;
  • ваша вага складає більш як 50 кг;
  • у вас відсутні абсолютні або тимчасові обмеження щодо донорства.

Якщо ви вирішили здати кров або її компоненти, то у цій публікації детально описані ваші наступні кроки.

Здоровий спосіб життя і режим харчування напередодні донації відтепер мають стати вашими супутниками.

Будьте уважними та відповідальними! Війна не змінила вимоги до донорів, тому навіть в умовах підвищеної потреби у донорській крові та її компонентах центри крові не прийматимуть донорів, що не відповідають вимогам.

Реєстрація та резерв донорів

Якщо ви вирішили стати донором крові та/або компонентів чи вже є ним, в цей складний час потрібно діяти радше виважено, аніж рішуче. З метою оптимізації навантаження на центри крові було створено резерв донорів, який дозволяє спланувати прийом донорів в залежності від чинних потреб. Перебуваючи в резерві, ви не створюєте ажіотаж, адже спокійно перебуваєте в режимі очікування того моменту, коли виникне нагальна потреба у крові вашої групи.

Ми наполягаємо на реєстрації на нашій платформі у резерв, для того, щоб:

  • не створювати черг;
  • отримувати актуальну інформацію;
  • керувати своїм часом;
  • отримати можливість безкоштовно доїхати до та з центру крові на Uber;
  • вести історію кроводач та не отримувати повідомлень у період паузи між ними. тощо.

Наша система рекрутингу та створений резерв є рекомендованими МОЗ України. Адресне запрошення донорів через нашу систему ефективно працює в умовах воєнного стану, коли потрібно діяти максимально організовано та раціонально використовувати ресурс як донорів, так і медичних працівників.

Як працює резерв донорів?

Маючи актуальну інформацію завдяки тісній комунікації з центрами крові, ми адресно запрошуємо необхідну кількість донорів у той чи інший центр крові. Режим роботи центрів крові у зв'язку з воєнним станом може змінюватись в залежності від об'єктивних факторів. Ще однією перевагою перебування в резерві донорів на нашій платформі є те, що ми самотужки моніторимо це питання і запрошуємо вас на перевірену дату і час.

Реєструйтесь в резерв донорів, а решту довірте нам - ми заздалегідь повідомимо, що у вашій крові виникла потреба, і саме її починає заготовляти центр крові, нагадаємо, як підготуватись до донації, та доведемо до відома режим роботи центру крові.

Діймо злагоджено, зберігаймо кров гарячою, а розум холодним.

Віримо в Україну, в ЗСУ і в кожного, хто на своєму місці наближає нашу Перемогу!

Ще трохи інформації

Разом з «Природним джерелом» ми потурбувались, щоб у центрах крові була безкоштовна питна вода для донорів. Такі пункти є в Миколаєві, Львові, Харкові, Дніпрі, Вінниці, Житомирі, Чернівцях, Черкасах, Одесі.

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія