Як відновитися після донації?

Зібрання найважливішої інформації про відновлення після донації

Важливо не тільки правильно підготуватися до донації, а й відновити свій організм того, щоб уникнути можливих наслідків для свого організму. Нижче, ми зібрали поради, які допоможуть вам мінімізувати ризики негативних наслідків.

alt text

Чого варто дотримуватися після процедури?

  • відпочиньте впродовж 15 хв;
  • з'їжте легку їжу та випийте солодкий чай;
  • у разі поганого самопочуття повідомте персоналу;
  • за 2 години не сідайте на велосипед, скутер і мотоцикл, а краще пересувайтеся громадським транспортом, таксі чи пішки;
  • 2-3 год не підіймайте нічого важкого рукою, із якою брали кров;
  • алкогольні напої не приймайте раніше ніж через 8 годин;
  • краще уникати інтенсивних фізичних навантажень 12 год після донації;
  • часто та регулярно харчуйтеся дві доби після процедури;
  • уживайте підвищену кількість рідини впродовж двох діб.

##Чому харчування важливе для донорів?

Після донації дуже важливо правильно харчуватися, адже із їжею в організм можуть надійти потрібні елементи. Їжа, багата на залізо, – одна з важливих умов відновлення після донації. Найбільше джерело заліза – це тваринні продукти: м'ясо, печінка, риба та різноманітні морепродукти. Гемове залізо (його така назва в цих харчах) організм засвоює найбільше (до 30%). Якщо не вживаєте тваринну їжу, то запаси заліза допоможуть поповнити шпинат, горох, броколі, квасоля, спаржа, тофу, а також хліб, крупи та макарони. Проте організм зможе засвоїти лише 10% заліза з цих продуктів. Радимо також переглянути інформацію про те, як тримати рівень феритину в нормі, адже за його недостатності може виникнути залізодефіцитна анемія. Залізо після донації відновлюється впродовж 21 дня.

Покращити ситуацію допоможе вітамін С. Радимо додати до вашого обіду, вечері свіжий салат із томатів і червоного, жовтого чи помаранчевого перцю та збризнути його лимонним соком.

Після трапези не вживайте чай або каву. Танін у цих напоях погіршує засвоєння заліза. Негативно впливають і молочна продукція, клітковина, яйця та шоколад.

Відновивши повністю сили після процедури, слідкуйте за інтервалами між донаціями. Відмінності інтервалів під час здавання крові, плазми, еритроцитів і тромбоцитів розписані у статті.

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія