Як стати донором крові та компонентів крові?
Донори часто запитують, із якого віку можна долучитися до руху; чи існують протипоказання, щоби здати кров; якою має бути мінімальна вага; де можна дізнатися групу крові та зробити її аналіз. Соціальний проєкт ДонорUA прагне розвинути культуру регулярного та безоплатного донорства, що панує в більшості країн світу. Ми зібрали відповіді на найпопулярніші питання у статтю, яку пропонуємо до вашої уваги.
Хто може стати донором крові?
Донорами крові в Україні можуть бути здорові люди віком від 18 років і вагою від 50 кг (у деяких центрах крові приймають із вагою від 55-60 кг, наприклад, у Львівському обласному центрі служби крові).
Якщо з віком та кілограмами більш-менш зрозуміло, то важче зрозуміти, що означає вираз здорова людина. Здорова людина – це та людина, яка не має протипоказань. Якщо вам властиві хронічні захворювання, приймаєте ліки, стоїте на обліку – ви не можете бути донором тимчасово або взагалі.
Протипоказання щодо донорства
Їх поділяють на тимчасові та абсолютні. Рекомендуємо обов'язково з ними ознайомитися. Навіщо такий великий список протипоказань? Це – турбота про донорів. Працює принцип «не нашкодь собі». У разі підвищеної температури чи хронічного захворювання організму, людині потрібен відпочинок і лікування, а не навантаження. Турбуймося спочатку про свій стан здоров'я, а вже потім — рятуймо інших!
Якщо ви не знайшли у себе протипоказань, то донорство – для вас. Звертаємо увагу, що список — це основа. У ньому далеко не всі випадки, через які не поділитися благодійно кров'ю. Сумніваєтеся та хочете уточнити інформацію – пишіть/дзвоніть нам. Ми підкажемо всі деталі.
Як дізнатися, де та кому здати кров?
Потрібно обрати центр крові чи конкретного реципієнта та запланувати донацію на зручний для вас день і час. Планування донацій у персональному кабінеті зроблено для вашої зручності, тому що синхронізації календаря з центрами крові наразі немає.
Щоби піти на процедуру, вам не потрібно здавати жодних аналізів чи приносити медичні довідки! Можете поділитися кров'ю навіть у тому випадку, якщо не знаєте свою групу. У центрах крові роблять медогляд і визначають її. Пропонуємо ознайомитися з процедурою тут.
Важливо! Обов'язково потрібно взяти з собою документ, що посвідчує особу, адже ризикуєте не здати кров. Не забудьте паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.
Правила, яких слід дотримуватися
Донація — це відповідальна процедура, тому варто дотримуватися правил підготовки та харчування перед здаванням крові. Після того, як стали донором, слідуйте за правилами відновлення. Дотримуйтеся їх, а вже через 60 днів знову зможете поділитися кров'ю. Радимо переглянути відео про те, яким має бути ранок донара.
Робіть донації регулярно та залишайтеся здоровими!