Про донорство крові в Іспанії

Про донорство крові в Іспанії

Яку структуру має і як працює система крові в Іспанії

alt text

Структура системи крові в Іспанії

В Іспанії функціонує 24 пункти забору крові, що мають ліцензію від 17 регіональних центрів переливання крові, кожен з яких має автономне управління. Проте вони всі взаємодіють в одній системі, забезпечуючи вчасно допомогу для громадян, резидентів і туристів Іспанії за рахунок цілковито добровільного і безоплатного донорства крові.

Координацію та гарантію безпеки крові забезпечує Міністерство охорони здоров'я Іспанії за допомогою спеціального Комітету з питань охорони здоров'я громадян. Також у країні функціонує Науковий комітет з питань безпеки крові, до складу якого входять шість членів із наукових товариств, що працюють в регіональних центрах крові або у відділеннях трансфузіології при лікарнях. Цей комітет вносить пропозиції до органів влади з питань безпеки донорської крові та публікує свої власні дослідження, звіти і рекомендації щодо організації цього процесу.

alt text

Організаційна схема донорства крові в Іспанії

Забір, розподіл та логістика компонентів крові

Центри переливання крові кожного регіону Іспанії самостійно збирають, транспортують і розподіляють кров, необхідну для державних і приватних лікарень у межах регіону. Так, Центр переливання крові Галіції забезпечує в режимі 24/7 всі заклади охорони здоров'я в автономній області компонентами донорської крові. Щодня до роботи на території автономії Галіції для забору крові задіюється десять кровомобілів. Далі зібрана кров відправляється в Центр переливання крові для обробки, тестування і зберігання. Аферезний метод застосовують для забору компонентів крові у стаціонарних відділеннях при лікарнях (аферез — спеціальний метод забору компонентів крові, котрий дозволяє виділяти необхідний компонент крові, а решта крові із спеціальним розчином повертається донору).

На рік Центр переливання Іспанського Червоного Хреста в Мадриді збирає приблизно 6 000 доз тромбоцитів і 10 000 доз плазми. Щодня 35 приватних і державних лікарень звертаються за необхідними компонентами крові, щоби впоратися з надзвичайними ситуаціями та провести планові операції. Завдяки рішенню Міністерства охорони здоров'я щодо централізації системи крові, пацієнти отримують компоненти крові високої якості, адже їхня заготівля відбувається відповідно до необхідних вимог та стандартів Європейського Союзу. У 1998 році Центр переливання крові Галіції отримав міжнародний сертифікат ISO 9002 і підтвердив його ще раз у 2008 році.

Джерело: Monitoring of blood transfusion operations in EU-countries

Поділитися:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія